WTA Madryt: Williams odprawiła zdolną juniorkę, koniec turnieju dla Woźniackiej

Broniąca tytułu Serena Williams awansowała do II rundy turnieju WTA rozgrywanego w Madrycie. Z imprezą szybko pożegnała się Karolina Woźniacka, a sporo problemów na inaugurację miała Petra Kvitova.

Rafał Smoliński

Liderka światowego rankingu i broniąca tytułu Serena Williams dała się w I rundzie zaskoczyć utalentowanej Julii Putincewej. Utytułowana Amerykanka w premierowej odsłonie przegrywała 1:3 z 18-letnią reprezentantką Kazachstanu, ale po zaciętym boju zdołała zapisać na swoje konto tę część meczu. W drugiej partii tenisistka z USA w pełni kontrolowała wydarzenia na korcie, zwyciężając po godzinie i 37 minutach 7:6(5), 6:1. W II rundzie rywalką Sereny Williams będzie Lourdes Dominguez.

Z imprezy wycofała się natomiast starsza z utytułowanych sióstr. - Bardzo chciałam zagrać tutaj, ale niestety wciąż odczuwam ból pleców i nie jestem w stanie przystąpić do rywalizacji - oświadczyła w niedzielę Venus. Jej miejsce zajęła Szwajcarka Stefanie Voegele, która jednak w dwóch setach uległa Hiszpance Anabel Medinie.

Spore problemy z awansem do II rundy miały inne wyżej rozstawione tenisistki. Oznaczona numerem szóstym Andżelika Kerber przegrała pierwszego seta pojedynku z Hsieh Su-Wei, ale cały mecz wygrała 3:6, 6:3, 6:2. Z jeszcze większych opałów wyszła turniejowa "ósemka", Petra Kvitova, która w starciu z Yaniną Wickmayer zmuszona była w decydującej partii odrobić stratę breaka. Ostatecznie czeska mistrzyni Wimbledonu 2011 zwyciężyła Belgijkę 4:6, 7:5, 6:4 i o 1/8 finału powalczy z Danielą Hantuchovą, sobotnią pogromczynią Sloane Stephens.

W niedzielę największy zawód sprawiła Karolina Woźniacka, finalistka zawodów Mutua Madrid Open z 2009 roku, która po fatalnym występie przegrała 2:6, 4:6 z Jarosławą Szwiedową. Reprezentantka Danii była całkowicie bezradna, jej rywalka popełniła aż dziewięć podwójnych błędów, lecz Karo nie była w stanie zrobić na korcie niczego pożytecznego, oddając inicjatywę w wymianach swojej przeciwniczce.

Żadnych problemów z awansem do II rundy nie miały inne rozstawione tenisistki, Marion Bartoli oraz Dominika Cibulkova. Oznaczona numerem 14. Francuzka pokonała Jelenę Wiesninę, po tym jak Rosjanka skreczowała przy stanie 3:6, 0:3. Z kolei Słowaczka, numer 15 madryckiej imprezy, pewnie wyeliminowała Ukrainkę Łesię Curenko.