Roland Garros: Kowalczyk wciąż bez zwycięstwa w Wielkim Szlemie

Mateusz Kowalczyk i Lucas Rosol przegrali w I rundzie debla Roland Garros 2013. Polski tenisista po raz trzeci w karierze zakończył występ w Wielkim Szlemie bez zwycięstwa na koncie.

Rafał Smoliński

Mateusz Kowalczyk wcześniej wystąpił w wielkoszlemowej imprezie podczas Rolanda Garrosa i Wimbledonu w 2010 roku. Partnerem Polaka był wówczas Tomasz Bednarek, z którym jak dotychczas odnosił największe sukcesy w swojej karierze. W 83. edycji międzynarodowych mistrzostw Francji nasz reprezentant zagrał wspólnie z Lukasem Rosolem i po 67 minutach gry obaj panowie pożegnali się z imprezą.

Piątkowymi rywalami Polaka i Czecha byli doświadczeni Francuzi, Michael Llodra i Nicolas Mahut. W premierowej odsłonie tenisiści gospodarzy postarali się o kluczowego breaka w czwartym gemie, a sami ani razu nie byli zmuszeni bronić się przed stratą serwisu. Druga partia również padła łupem Trójkolorowych, którzy szybko wyszli na 3:1. W dziewiątym gemie Llodra i Mahut wykorzystali przy podaniu rywali trzeciego meczbola.

Francuzi zwyciężyli pewnie 6:3, 6:3, a w ciągu 67 minut posłali pięć asów, zanotowali jeden podwójny błąd oraz wykorzystali trzy z 10 break pointów. Tenisista Górnika Bytom i jego czeski partner mieli trzy asy, pięć podwójnych błędów i nie wykorzystali obu wypracowanych okazji na przełamanie. W całym meczu Trójkolorowi wygrali 74 ze 131 rozegranych punktów.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród w deblu mężczyzn 1,640 mln euro
piątek, 31 maja

I runda gry podwójnej:

Michaël Llodra (Francja) / Nicolas Mahut (Francja) - Mateusz Kowalczyk (Polska) / Lukáš Rosol (Czechy) 6:3, 6:3

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!

Roland Garros: Czwarta setka zwycięstw Matkowskiego, Polacy w III rundzie

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.