Roland Garros: Czwarta setka zwycięstw Matkowskiego, Polacy w III rundzie

W meczu II rundy gry podwójnej wielkoszlemowego Roland Garros Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski odnieśli gładkie zwycięstwo. Polacy rozgromili parę Andre Begemann / Martin Emmrich tracąc 2 gemy.

Marcin Motyka

Marcin Matkowski wygrywając w parze z Mariuszem Fyrstenbergiem mecz I rundy wielkoszlemowego Roland Garros odniósł swoje 300. zwycięstwo w głównym cyklu. W piątek zwyciężając w pojedynku II rundy, szczecinianin otworzył czwartą setkę swoich zwycięstw. Fyrstenberg i Matkowski rozgromili Andre Begemana i Martina Emmricha 6:0, 6:2 i są już w 1/16 finału paryskiej lewy Wielkiego Szlema.

Przewaga naszej eksportowej pary przez cały mecz była miażdżąca. W pierwszym secie, trwającym 22 minuty, Fyrstenberg i Matkowski nie stracili nawet gema, notując trzy przełamania.

Niemcy, mistrzowie ubiegłotygodniowego turnieju w Düsseldorfie, w drugiej odsłonie również nie potrafili podjąć wyrównanej rywalizacji. Premierowego gema zapisali na swoim koncie dopiero przy prowadzeniu Polaków 6:0, 3:0. Fyrstenberg z Matkowskim wywalczonej przewagi nie roztrwonili, co więcej, w siódmym gemie drugiej partii uzyskali kolejnego breaka, a następnie zakończyli mecz, łatwo wygrywając własne podanie.

W całym pojedynku warszawianin i szczecinianin posłali na drugą stronę kortu jednego asa, popełnili dwa podwójne błędy serwisowe, po trafionym pierwszym serwisie przegrali ledwie cztery punkty, ani razu nie zostali przełamani, a sami pięciokrotnie zanotowali breaka.

W 1/16 finału rywalami Polaków będą Francuzi Jonathan Dasnieres de Veigy i Florent Serra, którzy niespodziewanie wyeliminowali rozstawiony z numerem trzecim
debel szwedzko-kanadyjski Robert Lindstedt / Daniel Nestor.

Kolejne przeciwniczki poznały także Alicja Rosolska i Oksana Kałasznikowa. Polsko-gruziński duet zmierzy się z oznaczoną numerem ósmym chińsko-tajwańską parą Shuai Peng / Hsieh Su-Wei.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród w deblu mężczyzn 1,640 mln euro
piątek, 31 maja

II runda gry podwójnej:

Mariusz Fyrstenberg (Polska, 16) / Marcin Matkowski (Polska, 16) - Andre Begemann (Niemcy) / Martin Emmrich (Niemcy) 6:0, 6:2

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!