ATP Newport: Przysiężny powtórzył najlepszy wynik w karierze

Michał Przysiężny w Newport po raz drugi w karierze osiągnął ćwierćfinał imprezy z cyklu ATP, pokonując wyżej notowanego Rajeeva Rama 2:6, 7:5, 6:3.

Dominika Pawlik

Michał Przysiężny w Sopocie w 2006 roku po raz pierwszy w karierze wygrał mecz w głównym cyklu, co więcej - osiągnął swój pierwszy i jedyny ćwierćfinał w turnieju rangi ATP. Tego osiągnięcia nie potrafił wyrównać aż do 2013 roku, do startu w imprezie w Newport. Polak wykorzystał swoją szansę i wyeliminował po długim, trzysetowym boju wyżej notowanego Rajeeva Rama, który dwa lata temu sięgał po premierowy tytuł w Newport, pokonując w finale Sama Querrey'a.

Polski tenisista po kiepskim występie z 15-letnim Stefanem Kozlovem nie był faworytem w meczu II rundy z Ramem. Po 22 minutach przegrał pierwszą partię do dwóch i wszystko wskazywało na to, że szybko zakończy swoją przygodę na trawie. W drugim secie tenisiści przełamywali się aż pięciokrotnie, ale decydujący cios zadał Przysiężny w dwunastym gemie i to przedłużyło jego szanse na pozostanie w meczu. W decydującym secie Ram przegrał już swojego gema serwisowego, a Polak do samego końca serwował już bardzo dobrze, nie dając rywalowi nawet szansy na odrobienie strat.

Cały mecz trwał 1h43', a polski tenisista popisał się dziewięcioma asami i skutecznością pierwszego podania wynoszącą 56 procent. Ram zanotował 12 asów, ale popełnił przy tym aż 14 podwójnych błędów serwisowych.

Kolejnym rywalem głogowianina będzie Tim Smyczek, który wyeliminował najwyżej rozstawionego Sama Querreya lub Nicolasa Mahuta.

Hall of Fame Tennis Championships, Newport (USA)