WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Agnieszka Radwańska wykluczona z akcji "Nie wstydzę się Jezusa"

Agnieszka Radwańska została wykluczona z grona ambasadorów akcji "Nie wstydzę się Jezusa". Powodem tej decyzji jest udział tenisistki w sesji zdjęciowej dla amerykańskiego magazynu ESPN.
Marcin Motyka
Marcin Motyka

Akcja Krucjaty Młodych zachęca wszystkich do noszenia breloków z krzyżem oraz odważnego przyznawania się do swojej wiary. Pomysłodawcy kampanii wykluczyli Agnieszkę Radwańską z grona jej propagatorów z powodu udziału w rozbieranej sesji zdjęciowej dla "The Body Issue" - specjalnej edycji amerykańskiego magazynu "ESPN", który promuje sport i zdrowy tryb życia. Co roku można zobaczyć w nim 21 znanych sportowców z całego świata.

- Krucjata Młodych odcina się od niemoralnego postępowania pani Agnieszki Radwańskiej i tym samym wyklucza ją z grona ambasadorów akcji "Nie wstydzę się Jezusa". Pragniemy podkreślić, że w akcji wzięło udział ponad milion osób - wśród nich liczni sportowcy i artyści. Jesteśmy przekonani, że przytłaczająca większość z nich poważnie traktuje własną deklarację o przywiązaniu do Wiary Katolickiej i jej zasad. Skądinąd smutny jest osobisty upadek pani Radwańskiej, która przekreśliła swoim postępowaniem własne słowa - czytamy w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej organizatorów tej akcji.

Główną inspiracją kampanii promującej wiarę chrześcijańską były wydarzenia we Wrocławiu, gdzie kilku uczniów zażądało zdjęcia z klas krzyży w jednym z miejscowych liceów. Zainicjowana wtedy akcja rozdawania breloczków z napisem: "Kto się mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i ja przed moim Ojcem" przerodziła się w ogólnopolską kampanię.

Do akcji włączyło się już kilkaset tysięcy osób, w tym wiele znanych osobistości życia publicznego: piłkarz Marek Citko, polityk Marek Jurek, dziennikarze - Przemysław Babiarz, Krzysztof Ziemiec i Marcin Jakimowicz, czy też muzycy - Robert Friedrich, Magda Anioł i Michał Szewczyk.

Radwańska do organizowanej przez Krucjatę Młodych akcji "Nie wstydzę się Jezusa" dołączyła w listopadzie 2011 roku. - Cześć, nazywam się Agnieszka Radwańska i wspieram akcję "Nie wstydzę się Jezusa". Namawiam do noszenia breloków. Nie wstydźcie się wierzyć - mówiła na nagranym z tej okazji materiale filmowym.

Żródło: mt1033.pl

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
mt1033.pl / inf. własna

Komentarze (203):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • wislok 0
  Oświadczenie Agnieszki Radwańskiej:
  "Dla tych z moich fanów, którzy nie są zaznajomieni z tematem – magazyn ESPN
  The Body Issue ukazuje piękno wysportowanego ciała najlepszych sportowców na świecie. Prezentowani są zarówno mężczyźni jak i kobiety, niezależnie od
  wieku, bez względu na kondycję czy rozmiar. Inni sfotografowani w tym roku
  sportowcy to np. amerykański futbolista Colin Kaepernick, 77-letnia legenda
  golfa Gary Player, złota medalistka Igrzysk Olimpijskich, siatkarka Kerri
  Walsh Jennings (która uczestniczyła w dwóch sesjach zdjęciowych – kiedy
  oczekiwała dziecka oraz już po porodzie). W przeszłości w tej samej
  inicjatywie uczestniczyły także moje koleżanki z kortu – Serena Williams,
  Daniela Hantuchowa oraz Wiera Zwonariewa.

  Zdjęcia oczywiście nie miały nikogo urazić, a odczytywanie ich jako
  niemoralne jest wyraźnie sprzeczne z profilem magazynu. Co więcej, zdjęcia
  te nie zawierają żadnych nieprzyzwoitych treści. Bardzo ciężko trenuję, by
  utrzymać moje ciało w formie i to właśnie jest myśl przewodnia tego
  materiału oraz całego magazynu. Jeśli przeczytacie wywiad, przekonacie się,
  że poświęcony jest on tylko i wyłącznie mojej pracy jako sportowca i temu co muszę robić, aby pozostać w jak najlepszej kondycji w czasie nadchodzących
  turniejów.

  Niektórzy przedstawiciele prasy (i nie tylko) insynuowali, że otrzymałam za
  tę sesję wynagrodzenie, a to nie jest prawda. Ani ja, ani inni sportowcy nie
  otrzymali takiego wynagrodzenia. Zdecydowałam się na udział w tej sesji, by
  zwrócić uwagę młodych ludzi, szczególnie dziewcząt, na ich kondycję i
  zdrowie oraz zachęcić do regularnych ćwiczeń."
  Isiu jestem z Tobą!! na dobre i na złe , choć nieraz mam pewne wątpliwości chociażby dotyczące tej sesji to Twoje wyjaśnienia przyjmuję jako szczere i one są dla mnie najważniejsze,a nie jeden pismak z drugim.

  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • wislok 0
  Cieszy mnie ogromnie ,że przyjąłeś przeprosiny. Myślę,że to kończy naszą rozmowę, bo nie widzę sensu dalszej rozmowy o wypowiedzi jakiegoś dziennikarza. Zgadzam się,że co by Radwańska nie zrobiła to jest atakowana,szkalowana itp. Poziom zaszczucia tej dziewczyny jest porażający i jej fani nie powinni kolportować tych oszczerstw na jej temat i w tym sensie masz rację, więc niepotrzebnie zamieściłem niepochlebne wypowiedzi.
  RobertW18 PRZEPROSINY PRZYJĘTE w sprawie "jeśli widzisz w tej wypowiedzi tylko jedno zdanie to jest twój problem nie mój" (to było osobiste). Jednak tu nie chodzi o wyolbrzymianie zdania, tylko o ocenę myśli takiej (w uproszczeniu): p. Radwańska postąpiła źle, ale są okoliczności łagodzące. Dłuższa nawet wyliczanka okoliczności łagodzących nie sprawia, że p. Karnowski chwali p. Radwańską. A przecież nie zrobiła niczego złego, przeciwnie - obdarowała ludzi wdzięcznym widokiem swojej urody, świadomie naraziła się na napaści (podobno nawet bez wynagrodzenia) zachęcając by korzystać z uroków lata: ćwiczyć i opalać się. To raczej Jej należałyby się przeprosiny - za zamieszczenie takiej wypowiedzi p. Karnowskiego bez żadnego sprzeciwu, za podawanie zaraz potem (przykładów) wypowiedzi jeszcze bardziej napastliwych... Wypada stawić opór takim, co nie pozwalają ludziom opalać się nago, oglądać zdjęć ciała (niekiedy z wyjątkiem nagich anielic czy kobiet/dziewcząt karmiących piersią). Łaskawi jeszcze czasami wypisują, że jeśli czegoś tam się nie pokaże, to można wybaczyć. A niech robią sobie dziewczyny zdjęcia nago i będą sexy - co to komu szkodzi? Dzięki! Pozdr.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • RobertW18 1
  PRZEPROSINY PRZYJĘTE w sprawie "jeśli widzisz w tej wypowiedzi tylko jedno zdanie to jest twój problem nie mój" (to było osobiste). Jednak tu nie chodzi o wyolbrzymianie zdania, tylko o ocenę myśli takiej (w uproszczeniu): p. Radwańska postąpiła źle, ale są okoliczności łagodzące. Dłuższa nawet wyliczanka okoliczności łagodzących nie sprawia, że p. Karnowski chwali p. Radwańską. A przecież nie zrobiła niczego złego, przeciwnie - obdarowała ludzi wdzięcznym widokiem swojej urody, świadomie naraziła się na napaści (podobno nawet bez wynagrodzenia) zachęcając by korzystać z uroków lata: ćwiczyć i opalać się.
  To raczej Jej należałyby się przeprosiny - za zamieszczenie takiej wypowiedzi p. Karnowskiego bez żadnego sprzeciwu, za podawanie zaraz potem (przykładów) wypowiedzi jeszcze bardziej napastliwych...
  Wypada stawić opór takim, co nie pozwalają ludziom opalać się nago, oglądać zdjęć ciała (niekiedy z wyjątkiem nagich anielic czy kobiet/dziewcząt karmiących piersią). Łaskawi jeszcze czasami wypisują, że jeśli czegoś tam się nie pokaże, to można wybaczyć. A niech robią sobie dziewczyny zdjęcia nago i będą sexy - co to komu szkodzi? Dzięki!
  Pozdr.
  [ 1 komentarz w tej dyskusji ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (200)
Pokaż więcej komentarzy (203)
Pokaż więcej komentarzy (203)
Pokaż więcej komentarzy (203)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×