KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Agnieszka Radwańska wykluczona z akcji "Nie wstydzę się Jezusa"

Agnieszka Radwańska została wykluczona z grona ambasadorów akcji "Nie wstydzę się Jezusa". Powodem tej decyzji jest udział tenisistki w sesji zdjęciowej dla amerykańskiego magazynu ESPN.

Marcin Motyka
Marcin Motyka

Mecze Igi Świątek oglądaj w CANAL+ oraz w serwisie canalplus.com
Akcja Krucjaty Młodych zachęca wszystkich do noszenia breloków z krzyżem oraz odważnego przyznawania się do swojej wiary. Pomysłodawcy kampanii wykluczyli Agnieszkę Radwańską z grona jej propagatorów z powodu udziału w rozbieranej sesji zdjęciowej dla "The Body Issue" - specjalnej edycji amerykańskiego magazynu "ESPN", który promuje sport i zdrowy tryb życia. Co roku można zobaczyć w nim 21 znanych sportowców z całego świata.

- Krucjata Młodych odcina się od niemoralnego postępowania pani Agnieszki Radwańskiej i tym samym wyklucza ją z grona ambasadorów akcji "Nie wstydzę się Jezusa". Pragniemy podkreślić, że w akcji wzięło udział ponad milion osób - wśród nich liczni sportowcy i artyści. Jesteśmy przekonani, że przytłaczająca większość z nich poważnie traktuje własną deklarację o przywiązaniu do Wiary Katolickiej i jej zasad. Skądinąd smutny jest osobisty upadek pani Radwańskiej, która przekreśliła swoim postępowaniem własne słowa - czytamy w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej organizatorów tej akcji.

Główną inspiracją kampanii promującej wiarę chrześcijańską były wydarzenia we Wrocławiu, gdzie kilku uczniów zażądało zdjęcia z klas krzyży w jednym z miejscowych liceów. Zainicjowana wtedy akcja rozdawania breloczków z napisem: "Kto się mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i ja przed moim Ojcem" przerodziła się w ogólnopolską kampanię.

Do akcji włączyło się już kilkaset tysięcy osób, w tym wiele znanych osobistości życia publicznego: piłkarz Marek Citko, polityk Marek Jurek, dziennikarze - Przemysław Babiarz, Krzysztof Ziemiec i Marcin Jakimowicz, czy też muzycy - Robert Friedrich, Magda Anioł i Michał Szewczyk.

Radwańska do organizowanej przez Krucjatę Młodych akcji "Nie wstydzę się Jezusa" dołączyła w listopadzie 2011 roku. - Cześć, nazywam się Agnieszka Radwańska i wspieram akcję "Nie wstydzę się Jezusa". Namawiam do noszenia breloków. Nie wstydźcie się wierzyć - mówiła na nagranym z tej okazji materiale filmowym.

Żródło: mt1033.pl

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
mt1033.pl / inf. własna
Komentarze (203)
 • wislok Zgłoś komentarz
  Oświadczenie Agnieszki Radwańskiej: "Dla tych z moich fanów, którzy nie są zaznajomieni z tematem – magazyn ESPN The Body Issue ukazuje piękno wysportowanego ciała najlepszych
  Czytaj całość
  sportowców na świecie. Prezentowani są zarówno mężczyźni jak i kobiety, niezależnie od wieku, bez względu na kondycję czy rozmiar. Inni sfotografowani w tym roku sportowcy to np. amerykański futbolista Colin Kaepernick, 77-letnia legenda golfa Gary Player, złota medalistka Igrzysk Olimpijskich, siatkarka Kerri Walsh Jennings (która uczestniczyła w dwóch sesjach zdjęciowych – kiedy oczekiwała dziecka oraz już po porodzie). W przeszłości w tej samej inicjatywie uczestniczyły także moje koleżanki z kortu – Serena Williams, Daniela Hantuchowa oraz Wiera Zwonariewa. Zdjęcia oczywiście nie miały nikogo urazić, a odczytywanie ich jako niemoralne jest wyraźnie sprzeczne z profilem magazynu. Co więcej, zdjęcia te nie zawierają żadnych nieprzyzwoitych treści. Bardzo ciężko trenuję, by utrzymać moje ciało w formie i to właśnie jest myśl przewodnia tego materiału oraz całego magazynu. Jeśli przeczytacie wywiad, przekonacie się, że poświęcony jest on tylko i wyłącznie mojej pracy jako sportowca i temu co muszę robić, aby pozostać w jak najlepszej kondycji w czasie nadchodzących turniejów. Niektórzy przedstawiciele prasy (i nie tylko) insynuowali, że otrzymałam za tę sesję wynagrodzenie, a to nie jest prawda. Ani ja, ani inni sportowcy nie otrzymali takiego wynagrodzenia. Zdecydowałam się na udział w tej sesji, by zwrócić uwagę młodych ludzi, szczególnie dziewcząt, na ich kondycję i zdrowie oraz zachęcić do regularnych ćwiczeń." Isiu jestem z Tobą!! na dobre i na złe , choć nieraz mam pewne wątpliwości chociażby dotyczące tej sesji to Twoje wyjaśnienia przyjmuję jako szczere i one są dla mnie najważniejsze,a nie jeden pismak z drugim.
  • RobertW18 Zgłoś komentarz
   PRZEPROSINY PRZYJĘTE w sprawie "jeśli widzisz w tej wypowiedzi tylko jedno zdanie to jest twój problem nie mój" (to było osobiste). Jednak tu nie chodzi o wyolbrzymianie zdania, tylko o
   Czytaj całość
   ocenę myśli takiej (w uproszczeniu): p. Radwańska postąpiła źle, ale są okoliczności łagodzące. Dłuższa nawet wyliczanka okoliczności łagodzących nie sprawia, że p. Karnowski chwali p. Radwańską. A przecież nie zrobiła niczego złego, przeciwnie - obdarowała ludzi wdzięcznym widokiem swojej urody, świadomie naraziła się na napaści (podobno nawet bez wynagrodzenia) zachęcając by korzystać z uroków lata: ćwiczyć i opalać się. To raczej Jej należałyby się przeprosiny - za zamieszczenie takiej wypowiedzi p. Karnowskiego bez żadnego sprzeciwu, za podawanie zaraz potem (przykładów) wypowiedzi jeszcze bardziej napastliwych... Wypada stawić opór takim, co nie pozwalają ludziom opalać się nago, oglądać zdjęć ciała (niekiedy z wyjątkiem nagich anielic czy kobiet/dziewcząt karmiących piersią). Łaskawi jeszcze czasami wypisują, że jeśli czegoś tam się nie pokaże, to można wybaczyć. A niech robią sobie dziewczyny zdjęcia nago i będą sexy - co to komu szkodzi? Dzięki! Pozdr.
   • RobertW18 Zgłoś komentarz
    To dobrze, że wislok w końcu wyrzeka się "wycieczek personalnych" na Forum w postaci domysłów o "problemach osobistych" swojego rozmówcy. (Smutne okoliczności nie przeszkodziły mu w tym
    Czytaj całość
    poprzednio. Trzeba było mu odpowiadać w jego "stylu", by poczuł, jak to jest.) Ale wciąż pisze tak, jakby to RobertW18 twierdził (choć tak nie jest), że "cała "prawica" teraz po prostu odrzuciła Radwańską". Otóż można mu jeszcze podsunąć być może prawdziwszą prawicę i większych "tradycjonalistów" - wolnościowców chcących ograniczenia władzy państwa nad jednostką (może w środowisku p. Mikkego). Ale mniejsza z tym. "... cała masa po prawej stronie rozumie czy popiera Radwańską,a Ty od razu kategoryzujesz Karnowskiego do "tradycjonalistów" i narzucasz mu łatkę przeciwnika,choć 99% tekstu jest nader pozytywna.Takze sama ocena zdjęć, które są "z klasą" , stwierdza wyraźnie,że nie zrobiła niczego strasznego." Tak, p. Karnowski jest "tradycjonalistą" i we wiadomej sprawie był zasadniczo "przeciwnikiem" zachowania się p. Radwańskiej. Pisał przecież, że "sesja to oczywiście nie jest coś co zasługuje na pochwałę". Według niego - "oczywiście", choć dziewczyna nikomu krzywdy nie zrobiła. Właśnie dlatego trzeba było zabrać głos po wisloku, że wyglądało na to, że p. Karnowski w swoim wielosłowiu jakby bronił tenisistki ("99%" - :]), gdy tymczasem w istocie tylko ją w pewnym stopniu usprawiedliwiał w jej rzekomo nie zasługującym na pochwałę postępowaniu. "pytaj się tych co lajkowali dlaczego to robili" Nie ma co pytać. Istotne jest prawdopodobieństwo, że dali się zwieść "obronie", choć w istocie było to tylko wynajdywanie okoliczności łagodzących przez kogoś, kto "nie pochwala". I dlatego trzeba było o tym napisać. Pozdr.
    • Gabi Zgłoś komentarz
     Jak wchodzę na jakąś stronę i widzę tytuł "To już kolejna gafa Radwańskiej" , to mi się rzygać chce. Poziom zaszczucia tej dziewczyny przekroczył granice dobrego smaku. Skoro inna
     Czytaj całość
     tenisistka (Ala Rosolska) wygłasza słowa : "Aga, nie przejmuj się tymi atakami, jesteśmy z Tobą!", to chyba świadczy o tym,że wszyscy dostrzegają działania mediów i wszelkiej maści ekspertów. Żal ... ściska, jak na to patrze, mam tylko nadzieję,że Agnieszka ma te wszystkie opinie w głębokim poważaniu. Nie jeden "twardziel" by się załamał po takiej laurce, a co dopiero drobna kobietka.
     • wislok Zgłoś komentarz
      Opinia M.Karnowskiego : " Atak na Agnieszkę Radwańską za jej "nagą" sesję zdjęciową przekroczył granicę zdrowego rozsądku. To oczywiście sprawa dyskusyjna, ale nasza doskonała
      Czytaj całość
      tenisistka nie zrobiła nic strasznego. Zdjęcia nie są wulgarne, ale odwrotnie - z klasą, delikatne. Nie zmieniła poglądów, niczego się nie wyparła. Sama taka sesja to oczywiście nie jest coś co zasługuje na pochwałę, ale mogę zrozumieć, że chciała się poczuć kobietą. Przecież ciągłe zawody, treningi dużo jej odbierają, w jakimś sensie redukują jej przeżycia, pozbawiają tego, co w tym wieku jest bardzo ważne dla młodych dziewczyn. Naprawdę, rzucanie kamieniami w naszą doskonałą tenisistkę za ten przejaw pragnienia życia w pełni, za to iż chce się pokazać także jako kobieta, jest wyjątkowo niesmaczne. A już dołączanie się do tych ataków przez wypowiedzi w TVN, która to stacja poluje na nią, z powodów ideologicznych, od dawna, jest niepojęte."
      • RobertW18 Zgłoś komentarz
       "- jak rozumiem, w twoim mniemaniu zdjęcia nagiej Radwańskiej to też sztuka, artyzm?! Gratuluję rozeznania! Ciekawe, ile taki obraz/zdjęcie może być warte (bo niby to sztuka)? Warte jest
       Czytaj całość
       chyba tylko kupę śmiechu i politowania." * Tak, to jest też ars. Zdjęcia są bardzo ładne, choć bezpretensjonalne. Dobrze dobrane do obecnej pory roku. Nieco a la lata pięćdziesiąte. Zapewne ktoś kupuje pismo, w którym zostały zamieszczone. I to wielu ludzi, bo przecież to nie "państwowe" wydawnictwo, to nie działalność p. Muchy, tu się środków łatwo nie trwoni... Obraźliwe określenia można by zwrócić przeciwko niewrażliwemu na piękno "Człowiekowi z żelaza" (z wąsami?). Ale po co się zniżać do tego poziomu. Ochrona "prywatności", to jest wtedy potrzebna, gdy ktoś ją narusza, a w tym przypadku robiący zdjęcia nie robił niczego wbrew woli p. Agnieszki. - oczywiście, to Pani Agnieszka dobrowolnie zrezygnowała z ochrony własnej prywatności, czyli sama chętnie się rozebrała i wskoczyła tak, jak ją Pan Bóg stworzył przed obiektyw aparatu. Super! W takim razie: brać przykład, gratulować czy spojrzeć mam na to z politowaniem? * Właśnie o to chodziło, że po co nawoływać do "ochrony prywatności" p. Agnieszki, skoro nikt na nią nie napadał. Co teraz robić? Jeśli obrazki się podobały, to podziękować. Jeśli nie - nie patrzeć więcej; widocznie są dla kogoś innego. Może wypada docenić samodzielność dziewczyny, która umie i wystąpić przeciwko zajadłym "Europejczykom", i narazić się tym, którzy od każdego Polaka wymagają, by był katolikiem według dość zamierzchłych wzorów (ale w Polsce wciąż zachwalanych)? W różnych ciepłych krajach ludzie chodzą (prawie) nago i nie ma sprawy. - Prawie (czyli nie do końca), a to jednak robi WIELKĄ różnicę :) Nawias oznacza, że niektórzy chodzą nago, a niektórzy prawie nago. Bywają też swobodnie ubrani ukazując od czasu do czasu to, co Rozmówca skrywa pod spodenkami. i na koniec najlepsze: Dzieje ludzkości pokazały, że ubrani więcej krzywd wyrządzili nagim niż odwrotnie - zatem wg Ciebie lekarstwem na wszelkie zło, jest rozebranie się do naga! Genialne! Już pędzę :) * To istotnie najśmieszniejsze rozumowanie Rozmówcy. Najmniejszej logiki nie ma w takim rzekomym "wynikaniu" wyrażanym słowem "zatem". Chodzi o to, że ubieranie się (lub nie) nie jest związane z byciem "dobrym człowiekiem". Ale ubrani, zwłaszcza chronieni zbroją, więcej krzywd wyrządzili nagim.
       • justyna7 Zgłoś komentarz
        "enisista dodaje, że udział w takiej sesji jest ogromnym wyróżnieniem i propozycję otrzymują wielkie gwiazdy sportu, a obok niego bronią Radwańską Alicja Rosolska i Klaudia
        Czytaj całość
        Jans-Ignacik. Akcja nie spodobała się chyba za to Justynie Kowalczyk, której ostatni wpis na blogu prawdopodobnie odnosi się do kontrowersyjnej sesji tenisistki. "Cudnie przeglądać się w oczach Mężczyzny. Tego Mężczyzny. Dziwnie w oczach połowy populacji. Po co? Dla kasy? Nie moja bajka..." - napisała polska biegaczka narciarska." Tylko Justyna Kowalczyk ma rację, prawdziwy sportowiec, skromny człowiek.
        • justyna7 Zgłoś komentarz
         Dla mnie to trochę głupota. Dlaczego akurat nagie zdjęcie mają promować zdrowy styl życia?
         • Isiomaniak Zgłoś komentarz
          Tomek Wiktorowski może czuć się zagrożony gdyż Marcin Gortat powiedział: [quote]Nie da się ukryć, że Agnieszka jest atrakcyjną kobietą. Teraz zmieniła kolor włosów i wygląda
          Czytaj całość
          jeszcze lepiej w nim.[/quote] I kiedy wydawało się, że na tym skończy szybko dodał [quote]Może dzięki tej sesji będziemy mieli kiedyś mistrza biegającego po kortach[/quote] Jesteście gotowani na małe gortaciątka i isiątka biegające po korcie lub rzucające do kosza?
          • steffen Zgłoś komentarz
           Za to być może Jezus wstydzi się teraz tych "działaczy" :D
           • breakpoint Zgłoś komentarz
            Zdjęcia obejrzałem a i owszem z ciekawością i mogę szczerze powiedzieć: Nie wstydzę się RADWAŃSKIEJ!!!!
            • Iron Men Zgłoś komentarz
             Agnieszka Radwańska - tenisistka bezwstydnie obnażona, która nie wstydzi się JEZUSA! Paradoks, czy głupota?!
             • WTA-man Zgłoś komentarz
              Aga nie przejmuj się, wypaść z takiego grona to jak zapodać pięknego winnera. Ci ambasadorzy to widzę albo telewizyjne gogusie albo oszołomy z law sejmowych. Prawdziwa gwiazda nie musi
              Czytaj całość
              się promować ! A ta cała Krucjata Młodych - sama nazwa zwiastuje coś niepoważnego, a krucjaty w historii najlepiej się nie kojarzyły. Potrafią człowieka rozweselić. News 'barejowy' z cyklu 'tylko w Polsce'. Jak spotkam Isię w Krakowie kiedyś to wręczę piękniejszy breloczek i nigdy nie zabiorę. Kto daje i zabiera...
              Zobacz więcej komentarzy (48)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×