ATP Hamburg: Kolejne trzy sety Kubota, Polak w turnieju głównym

W drugiej rundzie eliminacji do turnieju ATP World Tour 500 w Hamburgu Łukasz Kubot ponownie rozegrał trzysetowy pojedynek. Polak pokonał Joao Souzę z Brazylii i zagra w turnieju głównym.

Robert Pałuba

Po trzysetowej batalii z Kevinem Krawietzem w pierwszym meczu eliminacyjnym, w niedzielę Łukasz Kubot także potrzebował trzech setów by pokonać Brazylijczyka Joao Souzę. Polak zwyciężył 7:6(5), 4:6, 6:2, lecz w drugiej partii nie wykorzystał wysokiego prowadzenia.

W pierwszej odsłonie to lubinianin miał kłopoty i przegrywał w tie breaku już 3-5, ale od tego momentu Kubot wygrał wszystkie punkty tie breaka. Polak poszedł za ciosem w secie drugim i szybko wysunął się na prowadzenie 3:0 z dwoma przełamaniami, jednak Souza zdołał wrócić do meczu i wydrzeć seta z rąk Kubota. W kluczowej odsłonie na korcie dzielił i rządził polski ćwierćfinalista Wimbledonu, oddając rywalowi zaledwie dwa gemy.

Kwalifikując się do imprezy głównej w Hamburgu, Kubot dołączył do rozstawionego z numerem czwartym Jerzego Janowicza, który w pierwszej rundzie otrzymał wolny los. Rywalem lubinianina w meczu otwarcia będzie Jan Hájek.

Kubot w Hamburgu zaprezentuje się także w grze podwójnej, w parze z Jeremym Chardym. Polak i Francuz rozpoczną start od konfrontacji z najwyżej rozstawionymi Marcelem Granollersem i Markiem Lópezem. Oprócz Kubota w deblu zagrają także dwa polskie duety: Jerzy Janowicz i Tomasz Bednarek oraz Marcin Matkowski z wracającym po kontuzji Mariuszem Fyrstenbergiem.

German Tennis Championships, Hamburg (Niemcy)