WTA Stanford: Pechowa porażka Alicji Rosolskiej w ćwierćfinale gry podwójnej

Alicja Rosolska i Natalie Grandin nie zagrają o finał gry podwójnej w turnieju WTA w Stanford. W ćwierćfinale polsko-afrykanerska para przegrała po super tie breaku z Julią Goerges i Dariją Jurak.

Marcin Motyka

We wtorek Alicja Rosolska wygrała pierwszy mecz w historii swoich startów w turnieju WTA w Stanford. W czwartek Polka i Natalie Grandin stanęły przed szansą na pierwszy wspólny awans do półfinału gry podwójnej imprezy z serii WTA Tour. Niestety, pomimo wygranej bezdyskusyjnie pierwszej partii, Rosolska i Grandin nie potrafiły postawić przysłowiowej kropki nad "i", przegrywając pojedynek z deblem rozstawionym z numerem drugim Julia Görges / Darija Jurak 6:0, 2:6, 5-10.

W pierwszym secie przewaga polsko-afrykanerskiej nie pozostawiała złudzeń. Rosolska i Grandin grały znakomicie, natomiast ich rywalki męczyły się ze swoją grą. Görges z Jurak popełniały sporo błędów przy siatce, a przede wszystkim, bardzo słabo serwowały, aż trzy razy tracąc podanie.

Od drugiego seta obraz pojedynku zaczął się zmieniać. Niemka i Chorwatka uspokoiły swoją grę, zwiększyły procent wygranych punktów po trafionym pierwszym podaniu oraz dwukrotnie uzyskały breaka, kończąc seta zwycięstwem 6:2. W decydującym super tie breaku, niemiecko-chorwacki debel od początku uzyskał komfortową przewagę. Görges i Jurak wyszły na prowadzenie 4-1, a Rosolska i Grandin mimo usilnych prób, nie zdołały już odrobić strat. Po 65 minutach spędzonych na korcie to duet oznaczony "dwójką" mógł cieszyć się z awansu do półfinału.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

Przeciwniczkami Niemki i Chorwatki walce o finał Bank of The West Classic będzie para białorusko-rosyjska Olga Goworcowa / Ałła Kudriawcewa bądź rozstawione z numerem czwartym Hao-Ching Chan z Tajwanu i Rosjanka Wiera Duszewina.

Bank of the West Classic, Stanford (USA)
WTA Premier, kort twardy, pula nagród 795 tys. dol.
czwartek, 25 lipca

ćwierćfinał gry podwójnej:

Julia Görges (Niemcy, 2) / Darija Jurak (Chorwacja, 2) - Alicja Rosolska (Polska) / Natalie Grandin (RPA) 0:6, 6:2, 10-5

WTA Stanford: Zwycięstwa Cibulkovej i Hampton, niespodziewana porażka Keys