ATP Cincinnati: Kubot przegrał w kwalifikacjach singla, debliści poznali przeciwników

Łukasz Kubot nie wystąpi w głównej drabince turnieju ATP w Cincinnati. Lubinianin przegrał w kwalifikacjach z Benjaminem Beckerem. Swoich rywali poznali debliści startujący w imprezie w stanie Ohio.

Marcin Motyka

W eliminacjach do głównej drabinki turnieju singlowego Łukasz Kubot został rozstawiony z numerem ósmym. W I rundzie fazy kwalifikacyjnej los skojarzył Polaka z Benjaminem Beckerem. W trzech poprzednich konfrontacjach z Niemcem lubinianin nie wygrał nawet seta. Niestety, podobnie było w sobotni wieczór w stanie Ohio. Becker pewnie odniósł pewne zwycięstwo, tracąc tylko pięć gemów.

W trwającym 62 minuty pojedynku Kubot zaserwował cztery asy, popełnił sześć podwójnych błędów serwisowych (Becker siedem asów i dwa podwójne błędy). Nie wywalczył ani jednego break pointa, sam czterokrotnie został przełamany i łącznie zdobył 19 punktów mniej od przeciwnika.

Becker w meczu o awans do głównej drabinki siódmej w sezonie imprezy z serii ATP Masters 1000 zmierzy się z Michaelem Russellem. Doświadczony Amerykanin wyeliminował Chorwata Ivana Dodiga, który skreczował po 51 minutach gry, przegrywając 1:6, 1:3.

Niepowodzenie w singlu Kubot będzie mógł sobie zrekompensować w turnieju gry podwójnej, w którym wystąpi wspólnie z Jerzym Janowiczem. Na inaugurację polski debel zagra z parą niemiecko-serbską Philipp Kohlschreiber / Janko Tipsarević. W przypadku zwycięstwa w II rundzie lubinianin i łodzianin staną naprzeciw rozstawionych z numerem czwartym Hindusa Leandera Paesa i Czecha Radka Stepanka, mistrzów wielkoszlemowego Australian Open z 2012 roku.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

W Western & Southern Open wystąpią również Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski. Nasza eksportowa para w I rundzie zagra z francuskim deblem Michael Llodra / Nicolas Mahut, a w ewentualnym pojedynku II rundy z oznaczonymi numerem piątym Pakistańczykiem Aisamem-ul-Haqiem Qureshim i Jeanem-Julienem Rojerem z Holandii.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 3,079 mln dol.