ATP Cincinnati: Harrison spotka się z Ferrerem, Benneteau pożegnał Baghdatisa

W niedzielę rozegrano pierwsze spotkania turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Cincinnati. Awans do II rundy uzyskali Amerykanin Ryan Harrison i Francuz Julien Benneteau.

Rafał Smoliński

Jako pierwszy awans do II rundy turnieju Western & Southern Open wywalczył Julien Benneteau. Francuz w 66 minut łatwo pokonał 6:3, 6:2 Marcosa Baghdatisa, choć premierowe przełamanie w meczu uzyskał pochodzący z Limassol 28-letni Cypryjczyk. Reprezentant Trójkolorowych zdołał jednak odpowiedzieć aż czterokrotnie, dzięki czemu odniósł piąte zwycięstwo w siedmiu starciach nad młodszym od siebie o trzy lata rywalem. W kolejnej fazie Benneteau spotka się z lepszym z pary Fabio Fognini - Radek Stepanek.

W sesji wieczornej awans do 1/16 finału amerykańskich zawodów uzyskał występujący z dziką kartą Ryan Harrison, który pokonał 7:6(3), 6:4 Ołeksandra Dołgopołowa. Spotkanie reprezentanta gospodarzy z Ukraińcem trwało 73 minuty, w ciągu których obaj panowie znakomicie serwowali. W premierowej odsłonie żaden z graczy nie uzyskał nawet break pointa, a w tie breaku górą był 21-letni Harrison. Amerykanin jedyne przełamanie w całym meczu uzyskał w siódmym gemie drugiego seta, a kilka minut później pewnie wykorzystał trzeciego meczbola.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

Harrison, który w Atlancie osiągnął pierwszy w obecnym sezonie półfinał w głównym cyklu, w II rundzie turnieju w Cincinnati spotka się z Davidem Ferrerem. Oznaczony w Western & Southern Open numerem trzecim Hiszpan jedyny raz grał z młodszym od siebie o 10 lat Amerykaninem podczas Wimbledonu 2011, gdzie w meczu II rundy potrzebował pięciu setów, by odnieść końcowe zwycięstwo.

Kolejne spotkania I rundy turnieju w Cincinnati rozegrane zostaną w poniedziałek i wtorek. W drugim dniu rywalizacji, w sesji wieczornej (nie przed godz. 2:30 czasu polskiego), do walki przystąpi nasz jedyny singlista, Jerzy Janowicz. Pierwszym przeciwnikiem łodzianina będzie na korcie centralnym doświadczony Amerykanin James Blake.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)