WTA New Haven: Kolejny trudny mecz Kvitovej, Stephens zagra o półfinał

Petra Kvitova pokonała Alison Riske 7:6(5), 4:6, 6:3 w II rundzie turnieju WTA w New Haven. Do ćwierćfinału awansowała również Sloane Stephens.

Petra Kvitova (WTA 9) w New Haven rok temu zdobyła tytuł, w czterech meczach nie tracąc ani jednego seta. Tym razem już ma za sobą dwa trzysetowe mecze - w I rundzie z Anniką Beck i w 1/8 finału z Alison Riske (WTA 95). Pięć ostatnich meczów w głównym cyklu Czeszka rozgrywała na pełnym dystansie - wcześniej jeden w Toronto i dwa w Cincinnati. Dla Riske był to debiut w głównej drabince w New Haven. O trzeci w sezonie półfinał (Dubaj - tytuł, Katowice - finał) Kvitová zagra z Anastazją Pawluczenkową (WTA 34), z którą ma bilans spotkań 4-3. W ich jedynej do tej pory tegorocznej konfrontacji (Brisbane) lepsza była Rosjanka.

W trwającym dwie godziny i 15 minut spotkaniu Kvitová obroniła sześć z dziewięciu break pointów, a sama cztery razy przełamała podanie Riske. Czeszka skorzystała z ośmiu podwójnych błędów Amerykanki i w sumie zdobyła o sześć punktów więcej (107-101).

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

W ćwierćfinale zagra reprezentantka gospodarzy Sloane Stephens (WTA 17), która pokonała Julię Görges (WTA 48) 7:5, 2:6, 6:1. W ciągu jednej godziny i 45 minut półfinalistka tegorocznego Australian Open spożytkowała siedem z 15 break pointów i łącznie w starciu z Niemką, która posłała siedem asów, zdobyła tylko o dwa punkty więcej (80-78).

- Trener przekazał mi jakieś dobre słowa, próbowałam ponownie się skupić i zagrać dobrego III seta - powiedziała Stephens, która po przegraniu II seta, w III partii nie dała Niemce żadnych szans. Oczywiście moja gra się poprawiła, straciłam wcześniej trochę koncentracji. Starałam się być agresywna w III secie i używać moich uderzeń. Próbowałam zachować pozytywne nastawienie, atakować i wiedziałam, że dokonam tego, jeśli pokażę dobry tenis i tak się stało.

Dla Görges ten sezon układa się wyjątkowo niekorzystnie. Pokonując Bojanę Jovanovski, Niemka przerwała serię pięciu z rzędu porażek w I rundzie, ale w ćwierćfinale po raz ostatni grała w październiku ubiegłego roku, gdy w Linzu dopiero w finale uległa Wiktorii Azarence. Jedyne w tym roku turnieje, w których 24-latka z Bad Oldensloe wygrała dwa spotkania z rzędu to Australian Open (IV runda) i Charleston (III runda). Stephens odniosła nad Görges drugie zwycięstwo (Carlsbad 2011) i osiągnęła siódmy ćwierćfinał w sezonie. O trzeci półfinał (dwa w styczniu w Hobart i Australian Open) Amerykanka zagra z niepokonaną w New Haven w latach 2008-2011 Karoliną Woźniacką (WTA 8), której dwa lata temu uległa w Indian Wells.