US Open: Maraton Stephens na otwarcie, Amerykanka rywalką Urszuli Radwańskiej

Sloane Stephens będzie rywalką Urszuli Radwańskiej w II rundzie wielkoszlemowego US Open. Amerykanka pokonała Mandy Minellę 4:6, 6:3, 7:6(5).

Sloane Stephens (WTA 16) już na początku trzeciego w karierze występu w US Open miała ciężką przeprawę. Amerykanka w III secie wróciła ze stanu 2:4 oraz z 1-3 w rozstrzygającym tie breaku. Zawodniczka z Coral Springs, która w styczniu tego roku doszła do półfinału Australian Open, w dwóch poprzednich sezonach docierała na Flushing Meadows do III rundy. O wyrównanie najlepszego rezultatu zagra z Urszulą Radwańską (WTA 38), której w marcu uległa 3:6, 4:6 w Indian Wells. Mandy Minella (WTA 110) nowojorskiej publiczności zaprezentowała się po raz trzeci - w 2010 roku jako kwalifikantka oraz w ubiegłym sezonie osiągnęła III rundę.

W decydującym o losach meczu tie breaku potężny kros forhendowy wymuszający błąd dał Minelli punkt na 3-1, ale pięć kolejnych padło łupem Stephens. Asem Amerykanka wyrównała na 3-3, wspaniałą akcją przy siatce wyszła na prowadzenie, a dwa proste błędy reprezentantki Luksemburga dały faworytce gospodarzy trzy piłki meczowe. Pierwszą z nich Minella obroniła krosem forhendowym, przy drugim Stephens wpakowała bekhend w siatkę. Przy trzecim meczbolu 27-latka z Esch-sur-Alzette poszła do siatki po zagraniu agresywnego odwrotnego krosa forhendowego, ale Amerykanka wrzuciła jej wysoki bekhend i zagranie woleja okazało się dla reprezentantki Luksemburga zbyt trudną sztuką.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

W trwającym dwie godziny i 48 minut spotkaniu Stephens popełniła 55 niewymuszonych błędów, ale miała też 38 kończących uderzeń. Minelli naliczono 15 piłek wygranych bezpośrednio i 37 błędów własnych. Sam I set tego pojedynku trwał 71 minut, a jest to wynik aż siedmiu gemów granych na przewagi. Już pierwsze dwa gemy ciągnęły się w nieskończoność - rozegrano w nich łącznie 34 piłki. Stephens goniła wynik i z 2:5 zbliżyła się na 4:5, po obronie w sumie trzech piłek setowych w ósmym i ,złożonym z 16 piłek, dziewiątym gemie. W 10. gemie Amerykanka odparła kolejne dwa setbole i miała break pointa na 5:5, jednak Minelli w końcu udało się skończyć seta. Były to jednak dla 27-latki z Esch-sur-Alzette miłe złego początki. Reprezentantka Luksemburga miała aż 15 break pointów, ale wykorzystała tylko cztery. Stephens również zaliczyła cztery przełamania, ale miała ku temu dziewięć okazji.