US Open: Szybka porażka Fyrstenberga i Matkowskiego w grze podwójnej

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski już w I rundzie pożegnali się z turniejem gry podwójnej w wielkoszlemowym US Open. Polacy przegrali z dwóch setach z parą Serhij Stachowski / Michaił Jużny.

Drugi rok z rzędu Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski kończą swój udział w w US Open już w I rundzie. W ubiegłym sezonie pogromcami Polaków, finalistów tego turnieju z 2011 roku, okazali się amerykańscy bracia Ryan i Christian Harrisonowie, zaś w tej tegorocznej edycji nowojorskich zmagań nasz eksportowy duet przegrał z parą stworzoną z dwóch świetnych singlistów, Serhijem Stachowskim z Ukrainy i Rosjaninem Michaiłem Jużnym 4:6, 4:6.

W obu setach trwała wyrównana walka, ale w decydujących punktach szala przechylała się na korzyść debla ukraińsko-rosyjskiego. W partii otwarcia Jużny i Stachowski rozstrzygające przełamanie uzyskali w dziewiątym gemie. Druga odsłona także przebiegała pod dyktando rywali Polaków. Fyrstenberg i Matkowski w trzecim gemie jeszcze obronili się przed przełamanie, ale w piątym już nie zdołali utrzymać podania.Stachowski i Jużny wywalczonego breaka już nie oddali, wyszli na prowadzenie 4:2, następnie 5:3, a przy 5:4 zakończyli mecz gemem wygranym bez straty punktu.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

Łącznie w trwającym 70 minut pojedynku Polacy posłali jednego asa, popełnili cztery podwójne błędy serwisowe (rywale: jeden as i dwa podwójne błędy), trzy razy zostali przełamani, wywalczyli tylko jednego breaka i zdobyli 14 punktów mniej od przeciwników.

Stachowski i Jużny w 1/16 finału zagrają z Czechami Jaroslavem Levinskym i Jiřím Veselým bądż z deblem uzbecko-brytyjskim Denis Istomin / Ken Skupski.

US Open, Nowy Jork (USA) Wielki Szlem, kort twardy (Decoturf), pula nagród w deblu mężczyzn 2,092 mln dolarów czwartek, 29 sierpnia

I runda gry podwójnej:

Serhij Stachowski (Ukraina) / Michaił Jużny (Rosja) - Mariusz Fyrstenberg (Polska, 8) / Marcin Matkowski (Polska, 8) 6:4, 6:4