KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Puchar Davisa: Najpierw Janowicz z Chaczanowem, potem Przysiężny z Tursunowem

Mecz Jerzego Janowicza z Karenem Chaczanowem rozpocznie w piątek spotkanie Rosja - Polska w Grupie I Strefy Euroafrykańskiej Pucharu Davisa. Po nich na kort wyjdą Michał Przysiężny i Dmitrij Tursunow.
Rafał Smoliński
Rafał Smoliński

Zgodnie z przewidywaniami kapitan Radosław Szymanik desygnował do gry w singlu naszych najwyżej klasyfikowanych w rankingu ATP reprezentantów, Jerzego Janowicza i Michała Przysiężnego. W deblu z kolei wystąpią nasi utytułowani zawodnicy, Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski.

Puchar Davisa: Zmiana w składzie Rosji na mecz Polską, gospodarze gotowi na walkęZaskoczył kapitan gospodarzy, Szamil Tarpiszczew, który do gry singlowej nominował Karena Chaczanowa, najniżej klasyfikowanego w rankingu ATP spośród powołanych Rosjan. Pierwszą rakietą będzie oczywiście Dmitrij Tursunow, natomiast w deblu wystąpią Tejmuraz Gabaszwili i Konstantin Krawczuk, oczywiście jeśli po piątkowych pojedynkach nie dojdzie do przetasowań.

W piątek, o godz. 13:00 polskiego czasu, rywalizację otworzą Janowicz i Chaczanow, a po nich na kort na Stadionie Olimpijskim wyjdą Przysiężny i Tursunow. W sobotę, o godz. 11:00, odbędzie się mecz deblowy, w którym Fyrstenberg i Matkowski zagrają z Gabaszwilim i Krawczukiem. Ostatnie gry rozpoczną się w niedzielę o godz. 10:00: najpierw rywalem Janowicza będzie Tursunow, a następnie Przysiężny spotka się z Chaczanowem.

Zwycięzca spotkania Rosja - Polska zmierzy się w kolejnej fazie rywalizacji w Grupie I Strefy Euroafrykańskiej Pucharu Davisa z ekipą Chorwacji, która w I rundzie otrzymała wolny los. Jeśli będą to biało-czerwoni, to o wyborze gospodarza tego meczu zadecyduje losowanie.

Rosja - Polska, Stadion Olimpijski, Moskwa (Rosja)
I runda Grupy I Strefy Euroafrykańskiej, kort twardy w hali
piątek-niedziela, 31 stycznia - 2 lutego

Gra 1.: Karen Chaczanow - Jerzy Janowcz *piątek od godz. 13:00
Gra 2.: Dmitrij Tursunow - Michał Przysiężny *piątek
Gra 3.: Tejmuraz Gabaszwili / Konstantin Krawczuk - Mariusz Fyrstenberg / Marcin Matkowski *sobota od godz. 11:00
Gra 4.: Dmitrij Tursunow - Jerzy Janowicz *niedziela od godz. 10:00
Gra 5.: Karen Chaczanow - Michał Przysiężny *niedziela

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Kto wygra mecz Rosja - Polska?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (14)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×