ATP Marsylia: Dawidienko pokonał Sijslinga i zagra z Tsongą, męczarnie Rogera-Vasselina

Nikołaj Dawidienko pokonał Igora Sijslinga i będzie pierwszym rywalem broniącego tytułu w turnieju ATP w Marsylii Jo-Wilfrieda Tsongi. Bardzo ciężką przeprawę na otwarcie miał Edouard Roger-Vasselin.

Marcin Motyka

Igor Sijsling znakomitej formy z Rotterdamu, gdzie zagrał w półfinale turnieju ATP World Tour 500, nie przywiózł do Marsylii. Zwykle imponujący serwisem Holender tym razem w tym elemencie gry nie prezentował się tak, jak do tego przyzwyczaił. Słabszą postawę swojego rywala bez wahania wykorzystał Nikołaj Dawidienko, wygrywając 6:4, 6:4 w 81 minut.

Rosjanin w cały meczu tylko raz oddał podanie, sam wykorzystał trzy z aż 12 szans na breaka, a także znakomicie returnował, zdobywając 20 z 33 rozegranych punktów przy drugim serwisie Sijslinga. Kolejnym rywalem 32-letniego moskwianina, niegdyś trzeciej rakiety świata, będzie broniący głównego trofeum w Open 13, Jo-Wilfried Tsonga, z którym Dawidienko na pięć dotychczas rozegranych konfrontacji wygrał dwie, ale ostatnią w 2008 roku.

Blisko sprawienia nieprzyjemnej niespodzianki dla gospodarzy był Ante Pavić. Chorwacki kwalifikant w pojedynku z rozstawionym z numerem szóstym Edouardem Rogerem-Vasselinem posłał 23 asy serwisowe, wygrał pierwszego seta 6:3, w tie breaku drugiej partii był o dwa wygrane punkty od triumfu, ale ostatecznie to Roger-Vasselin zwyciężył 3:6, 7:6(5), 7:5 po dwóch godzinach i 12 minutach spędzonych na korcie.

Francuz w walce o ćwierćfinał zmierzy się z Serhijem Stachowskim. Ukrainiec wygrał 3:6, 7:6(4), 7:5 z kwalifikantem Danielem Evansem, który przed dwoma tygodniami w Zagrzebiu zanotował swój pierwszy w karierze półfinał turnieju głównego cyklu, dzięki czemu osiągnął najwyższe w karierze, 123. miejsce w rankingu ATP.

Albano Olivetti w pojedynku z Ivanem Dodigiem miał aż 11 szans na przełamanie, lecz nie wykorzystał ani jednej. O wiele skuteczniejszy w tym elemencie sztuki tenisowej był oznaczony numerem piątym Chorwat, który wygrał 7:5, 6:2 i w 1/8 finału zagra z Tobiasem Kamkem. Niemiec w dwóch setach wyeliminował posiadacza dzikiej karty, 19-letniego Kyle'a Edmunda, dla którego był to premierowy występ w imprezie rangi ATP World Tour poza granicami ojczystej Wielkiej Brytanii.

Open 13, Marsylia (Francja)
ATP World Tour 250, kort twardy, pula nagród 549, 2 tys. euro
wtorek, 18 lutego

I runda gry pojedynczej:

Ivan Dodig (Chorwacja, 5) - Albano Olivetti (Francja, WC) 7:5, 6:2
Édouard Roger-Vasselin (Francja, 6) - Ante Pavić (Chorwacja, Q) 3:6, 7:6(5), 7:5
Nikołaj Dawidienko (Rosja) - Igor Sijsling (Holandia) 6:4, 6:4
Serhij Stachowski (Ukraina) - Daniel Evans (Wielka Brytania, Q) 3:6, 7:6(4), 6:4
Tobias Kamke (Niemcy) - Kyle Edmund (Wielka Brytania, WC) 7:5, 6:1

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!