WTA Miami: Zwycięstwo Venus, Stephens i Woźniacka zmierzą się w III rundzie

Venus Williams wyeliminowała Annę Schmiedlovą w II rundzie turnieju Sony Open Tennis w Miami. Z problemami swój pierwszy mecz wygrała Karolina Woźniacka.

Venus Williams (WTA 31) pokonała 6:3, 6:3 Annę Schmiedlovą (WTA 73) po 90 minutach gry. Szarpane spotkanie zdominowane zostało przez błędy z obu stron. Amerykance naliczno 16 kończących uderzeń i 33 niewymuszone błędy, Słowaczka zaś miała dwa razy mniej piłek wygranych bezpośrednio oraz 36 błędów własnych. W ubiegłym miesiącu w Dubaju Williams zdobyła pierwszy od dwóch lat tytuł, wcześniej zaliczyła finał w Auckland. Amerykanka dużo lepiej serwuje niż w ostatnich sezonach, ale akurat w meczu ze Schmiedlovą miała problemy z tym elementem gry. Obie zawodniczki popełniły po pięć podwójnych błędów, ale Venus zapisała na swoje konto też trzy asy, podczas gdy Słowaczka żadnego.

Williams to triumfatorka turnieju w Miami z 1998, 1999 i 2001 roku, a do finału doszła jeszcze tutaj w przed czterema laty, gdy przegrała dopiero z Kim Clijsters. Kolejną jej rywalką będzie Casey Dellacqua (WTA 56), którą pokonała w III rundzie Australian Open 2010 w ich jedynym do tej pory spotkaniu.

Półfinalistka ubiegłorocznego Australian Open Sloane Stephens (WTA 16) zwyciężyła 7:5, 6:3 Zarinę Dijas (WTA 105). W I secie Amerykanka od 3:5 zdobyła cztery gemy z rzędu, przy 4:5 odpierając piłkę setową. W trwającym 85 minut spotkaniu reprezentantka gospodarzy zdobyła łącznie o osiem punktów więcej (69-61).

O 1/8 finału Stephens zagra z byłą liderką rankingu Karoliną Woźniacką (WTA 18), która zwyciężyła 6:1, 1:6, 6:3 Monicę Puig (WTA 58). Dunka popełniła siedem podwójnych błędów przy pięciu asach, ale też obroniła osiem z 11 break pointów. Ze Stephens wygrała ona wszystkie trzy dotychczasowe mecze bez straty seta. Woźniacka najlepszy start w Miami zaliczyła w 2012 roku, gdy dopiero w półfinale przegrała z Marią Szarapową.

Pierwszą rywalką Na Li (Chinka do III rundy awansowała bez gry, po tym jak wycofała się Alisa Klejbanowa) będzie Madison Keys (WTA 38). 19-letnia Amerykanka wygrała 6:4, 6:2 z Danielą Hantuchovą (WTA 33). W ciągu 64 minut reprezentantka gospodarzy posłała pięć asów oraz zdobyła 28 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Dijas w styczniu, jako kwalifikantka, doszła do III rundy Australian Open. Keys w w ubiegłym sezonie urwała seta Li w Sydney oraz pokonała Chinkę w Madrycie.

Carla Suarez (WTA 17) wygrała 6:4, 6:1 z Chanelle Scheepers (WTA 78). Hiszpanka zamieniła na przełamanie sześć z 13 okazji oraz skorzystała z sześciu podwójnych błędów serwisowych reprezentantki RPA. W kolejnej rundzie zawodniczka z Barcelony spotka się z Kaią Kanepi (WTA 25), z którą przegrała w styczniu tego roku w Brisbane. Łączny bilans ich meczów to 4-2 dla Estonki.