WTA Monterrey: Woźniacka i Date-Krumm grają dalej, pierwszy ćwierćfinał Jaksić

Karolina Woźniacka pokonała Kristinę Mladenović i jest już w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach twardych turnieju WTA w Monterrey.

Grająca w Monterrey po raz pierwszy Karolina Woźniacka (WTA 14) pokonała 6:3, 6:4 Kristinę Mladenović (WTA 90) i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Monterrey. W trwającym 81 minut spotkaniu Dunka zdobyła 22 z 30 punktów przy drugim podaniu rywalki oraz wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. W ten sposób była liderka rankingu awansowała do trzeciego ćwierćfinału w sezonie (po Dubaju i Miami) i wygrała 400. mecz w zawodowej karierze.

Kolejną rywalką Woźniackiej będzie Karolína Plíšková (WTA 73), która wygrała 4:6, 6:2, 6:3 z Donną Vekić (WTA 92). W ciągu jednej godziny i 56 minut gry Czeszka posłała 16 asów oraz odparła 11 z 14 break pointów. W piątek zagra ona w piątym ćwierćfinale w karierze. Pierwszy osiągnęła już w 2008 roku w Pradze, a w ubiegłym sezonie w Kuala Lumpur zdobyła pierwszy tytuł w głównym cyklu oraz dotarła do ćwierćfinału w Katowicach. Dwa miesiące tego doszła do finału w Pattaya City.

Po raz pierwszy w ćwierćfinale turnieju WTA zagra Jovana Jaksić (WTA 137). Serbka po dramatycznej batalii pokonała 3:6, 7:6(5), 7:6(2) Luksikę Kumkhum (WTA 113), pogromczynię Petry Kvitovej w I rundzie tegorocznego Australian Open. W trwającym dwie godziny i 41 minut spotkaniu zawodniczka z Belgradu obroniła trzy piłki meczowe w 10. gemie II seta, a w decydującej partii wróciła ze stanu 0:2. Jaksić zdobyła łącznie o sześć punktów mniej (106-112) oraz siedem razy oddała podanie, ale sama wykorzystała wszystkie pięć break pointów, jakie miała.

Kimiko Date-Krumm (WTA 98) pokonała 6:4, 6:7(4), 6:4 Tímeę Babos (WTA 108), mistrzynię imprezy sprzed dwóch lat. Węgierka zaserwowała 12 asów, ale w ćwierćfinale zagra 43-letnia Japonka, która obroniła sześć z ośmiu break pointów. Babos w poprzedniej rundzie wyeliminowała Ximenę Hermoso i wygrała pierwszy mecz w sezonie.