WTA Katowice: Eliminacje rozpoczęte, nieudany debiut Zuzanny Maciejewskiej

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Kilka minut po godz. 10:00 rozpoczęły się eliminacje do drugiej edycji turnieju WTA International w Katowicach. W kwalifikacjach zaprezentują się łącznie cztery polskie tenisistki.

Jako pierwsza z Polek wyszła na kort centralny Zuzanna Maciejewska, dla której był to premierowy w karierze występ w eliminacjach do zawodów rangi WTA International. 19-letnia obecnie tenisistka grała wcześniej wyłącznie w imprezach pod egidą ITF, osiągając w zeszłym sezonie jeden półfinał.

Klasyfikowana aktualnie na 754. miejscu w rankingu WTA Polka otrzymała od organizatorów katowickiej imprezy dziką kartę do drabinki eliminacji, a jej rywalką była w sobotę Ksenia Pierwak. 22-letnia Rosjanka, triumfatorka turnieju rozgrywanego w 2011 roku w Taszkencie, to obecnie 178. rakieta globu.

Maciejewska w obu setach była w stanie przełamać serwis bardziej doświadczonej przeciwniczki, lecz okazało się to zdecydowanie za mało, by odnieść w sobotę pierwsze w karierze zwycięstwo w imprezie rangi WTA. Nasza reprezentantka sama straciła serwis pięciokrotnie i po 92 minutach uległa Pierwak 4:6, 3:6.

W sobotę na korcie centralnym swoje spotkania I rundy eliminacji rozegrają jeszcze trzy polskie tenisistki i żadna z nich nie będzie miała łatwego zadania. Nieklasyfikowana w rankingu WTA Marta Kowalska spotka się z Włoszką Marią Eleną Camerin (WTA 200), a Katarzyna Pyka zmierzy się z najwyżej rozstawioną w kwalifikacjach Francuzką Claire Feuerstein (WTA 120).

Trudne zadanie czeka również Paulę Kanię (WTA 164), która w I rundzie wylosowała oznaczoną numerem szóstym Stephanie Vogt (WTA 148). Na korzyść Polki działa fakt, iż pokonała ona reprezentantkę Liechtensteinu przed dwoma tygodniami podczas turnieju ITF rozgrywanego we francuskim Croissy-Beaubourg. Z kolei w 2009 roku Vogt rozgromiła sosnowiczankę 6:0, 6:1 na kortach ziemnych w tureckiej Antalyi.

Trzystopniowe eliminacje do turnieju BNP Paribas Katowice Open potrwają do poniedziałku. Losowanie głównej drabinki singla odbędzie się w sobotę o godz. 16:00.

BNP Paribas Katowice Open, Katowice (Polska) WTA International, kort twardy w hali, pula nagród 250 tys. dolarów sobota, 5 kwietnia

I runda eliminacji gry pojedynczej:

Ksenia Pierwak (Rosja) - Zuzanna Maciejewska (Polska, WC) 6:4, 6:3

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Źródło artykułu: