WTA Bogota: Jelena Janković wygrała 550. mecz w karierze i zagra o obronę tytułu

Jelena Janković pokonała Chanelle Scheepers i w niedzielę powalczy o obronę tytułu w turnieju WTA w Bogocie. Jej rywalką w finale będzie Caroline Garcia.

Jelena Janković (WTA 9) wygrała z Chanelle Scheepers (WTA 79) 6:1, 7:5 i dzieli ją już tylko jeden krok od obrony tytułu w Bogocie. W II secie Serbka prowadziła 5:3 i wszystko wskazywało na jej komfortowe zwycięstwo, ale reprezentantka RPA wyrównała na 5:5. Później wydawało się, że o losach tej partii zadecyduje tie break, bo Scheepers serwując w 12. gemie miała 40-15. Janković jednak zdobyła cztery punkty z rzędu o po 81 minutach gry zameldowała się w finale. W całym spotkaniu wykorzystała sześć z 15 break pointów oraz zdobyła 24 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu i 23 z 31 przy drugim serwisie rywalki.

Była liderka rankingu odniosła 550. zwycięstwo w karierze, z aktywnych tenisistek ma ich na swoim koncie mniej tylko od Venus Williams (651) i Sereny Williams (647). Serbka wygrała również 20. mecz w sezonie i zrównała się z Dominiką Cibulkovą i Klarą Koukalovą. Od tych trzech tenisistek lepsze pod tym względem są tylko Na Li i Agnieszka Radwańska (obie po 21).

W niedzielę Janković zmierzy się z Caroline Garcią (WTA 74), która pokonała 6:2, 6:4 Vanię King (WTA 71). Francuzka w II secie wróciła z 2:4 oraz zdobyła siedem ostatnich punktów w meczu i awansowała do pierwszego finału w karierze. Wcześniej jej życiowym osiągnięciem był półfinał w Acapulco z lutego. W trwającym 74 minuty spotkaniu zaserwowała dziewięć asów oraz zdobyła 23 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Skorzystała też z pięciu podwójnych błędów King, dla której był to drugi półfinał w sezonie. - To był dobry mecz - powiedziała Garcia. - Pozostałam agresywna przez cały mecz i zakończyłam go mocna. Czuję, że gram dobrze w tym momencie.

Garcia legitymuje się bilansem spotkań 0-6 z zawodniczkami z Top 10. Była blisko zwycięstwa nad Marią Szarapową w II rundzie Rolanda Garrosa 2011 (prowadziła 6:3, 4:1), a w ubiegłym miesiącu w Miami urwała seta Serenie Williams. Francuzka do tej pory mierzyła się z Janković dwa razy i oba spotkania przegrała po dramatycznych bojach. W pierwszym (Kuala Lumpur 2012) zmarnowała trzy piłki meczowe, a w drugim (Charleston 2013) roztrwoniła dwa meczbole.

Claro Open Colsanitas, Bogota (Kolumbia)