ATP Monte Carlo: Łukasz Kubot nie przeszedł kwalifikacji, Michael Llodra rywalem Jerzego Janowicza

Łukasz Kubot przegrał z Albertem Ramosem w finałowej rundzie kwalifikacji turnieju ATP w Monte Carlo. Inauguracyjnym rywalem Jerzego Janowicza będzie Michael Llodra.

Marcin Motyka

Łukaszowi Kubotowi nie udało się ustrzelić hiszpańskiego dubletu w kwalifikacjach turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Monte Carlo. Lubinianin, który w I rundzie eliminacji wygrał w trzech setach z Danielem Gimeno, w meczu o wejście do głównej drabinki uległ innemu tenisiście z Półwyspu Iberyjskiego, Albertowi Ramosowi.

Leworęczny Katalończyk wygrał z rozstawionym w kwalifikacjach z numerem dziewiątym Polakiem 6:4, 7:5 w godzinę i 43 minuty. W całym meczu Kubot posłał trzy asy, popełnił cztery podwójne błędy serwisowe, wykorzystał tylko jednego z dziewięciu break pointów, sam został przełamany trzykrotnie i łącznie zdobył o trzy punkty mniej od rywala.

Ramos, obecnie 112. rakieta świata, po raz trzeci w karierze zagra w turnieju Monte-Carlo Rolex Masters, a jego rywalem w I rundzie będzie mańkut z Masku, doświadczony Fin, Jarkko Nieminen.

Porażka Kubota sprawia, że jedynym reprezentantem naszego kraju w tradycyjnie pierwszym w sezonie turnieju rozgrywanym na kortach ziemnych w Europie będzie Jerzy Janowicz. Oznaczony w głównej drabince numerem 16. Polak na inaugurację zagra z kwalifikantem, Michaelem Llodrą.

33-letni Francuz, z którym łodzianin zmierzy się po raz pierwszy, w I rundzie eliminacji wyeliminował Michała Przysiężnego, natomiast w pojedynku o wejście do głównej drabinki pomiędzy dwoma posiadaczami dzikich kart wygrał 6:2, 5:7, 6:3 z Potito Starace.

Przez kwalifikacje na kortach Monte Carlo Country Clubu przebrnęli również: David Goffin, Paul-Henri Mathieu, Albert Montanes, Tejmuraz Gabaszwili i Jewgienij Donskoj.

Monte-Carlo Rolex Masters, Monte Carlo (Monako)