WTA Oeiras: Alicja Rosolska i Gabriela Dabrowski znów pokonane w I rundzie

Alicja Rosolska i partnerująca jej Gabriela Dabrowski przegrały w I rundzie turnieju WTA International w Oeiras. Polsko-kanadyjska para wystąpiła w drugich z rzędu zawodach w głównym cyklu.

Rafał Smoliński

28-letnia Alicja Rosolska po raz trzeci wystąpiła w turnieju rozgrywanym na portugalskiej mączce. W 2008 roku partnerką warszawianki była Liga Dekmeijere, a polsko-łotewska para uległa Arinie Rodionowej i Oldze Sawczuk. W zeszłym sezonie Rosolska grała w Oeiras wspólnie z Megan Moulton-Levy i w I rundzie obie panie przegrały z Tamirą Paszek i Anną Tatiszwili.

Swoje wszystkie dotychczasowe deblowe spotkania rozgrywane w Portugalii Rosolska przegrywała po mistrzowskim tie breaku i serii tej nie zdołała przerwać także w poniedziałek. Partnerką naszej reprezentantki w Oeiras była tym razem Gabriela Dabrowski, z którą doszła w zeszłym roku do finału w Linzu. Polsko-kanadyjska para po raz drugi z rzędu wystąpiła razem, bowiem przed tygodniem odpadła w I rundzie w Stuttgarcie.

W poniedziałek Rosolska i Dabrowski zmierzyły się z Evą Hrdinovą oraz Walerią Sołowiową i po 103 minutach górą była czesko-rosyjska para, która łącznie wykorzystała cztery z 10 break pointów. W drugiej partii warszawianka i jej partnerka udanie wróciły ze stanu 2:4, lecz w 10. gemie nie wykorzystały setbola i dopiero po tie breaku zapisały na swoje konto tę część spotkania. W mistrzowskim tie breaku to rywalki wygrały po pierwszej zmianie stron cztery kolejne piłki, a następnie zwyciężyły w całym meczu 6:2, 6:7(3), 10-6.

We wtorek do rywalizacji na portugalskiej mączce przystąpi Klaudia Jans-Ignacik, która wystąpi razem z Maryną Zaniewską. Polsko-ukraińska para zmierzy się z Białorusinką Olgą Goworcową i Gruzinką Oksaną Kałasznikową.

Portugal Open, Oeiras (Portugalia)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
poniedziałek, 28 kwietnia

I runda gry podwójnej:

Eva Hrdinová (Czechy) / Waleria Sołowiowa (Rosja) - Alicja Rosolska (Polska) / Gabriela Dabrowski (Kanada) 6:2, 6:7(3), 10-6

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)