WTA Oeiras: Klaudia Jans-Ignacik i Maryna Zaniewska nie zagrają w finale

Klaudia Jans-Ignacik i Maryna Zaniewska odpadły w półfinale debla turnieju WTA International rozgrywanego na kortach ziemnych w Oeiras.

W ćwierćfinale Klaudia Jans-Ignacik i Maryna Zaniewska wyeliminowały rozstawione z numerem drugim Anabel Medinę i Arantxę Parrę. W półfinale Polka i Ukrainka przegrały 4:6, 5:7 z Evą Hrdinovą i Walerią Sołowiową, nie wykorzystując prowadzenia 3:0 w I secie.

W trwającym jedną godzinę i 43 minuty spotkaniu nie było ani jednego asa, za to Jans-Ignacik i Zaniewska popełniły sześć podwójnych błędów, zaś Hrdinová i Sołowiowa pięć. Czeszka i Rosjanka obroniły 13 z 17 break pointów, a same sześć razy przełamały Polkę i Ukrainkę.
Jans-Ignacik i Zaniewska miały znakomite otwarcie meczu. Prowadziły 3:0 w I secie, ale w piątym gemie utraciły przewagę przełamania. Po chwili miały trzy okazje na 4:2, ale Hrdinová i Sołowiowa wróciły z 15-40. W II partii Polka i Ukrainka z 2:4 wyrównały na 4:4, po czym trzy kolejne gemy zakończyły się przełamaniem. Mecz Czeszka i Rosjanka zakończyły w 12. gemie, wracając z 0-40.

Polka i Ukrainka osiągnęły drugi wspólny półfinał w sezonie w głównym cyklu. W Acapulco walkę o finał przegrały w super tie breaku z Kristiną Mladenović i Galiną Woskobojewą. Jans-Ignacik w półfinale grała również w Katowicach i wówczas w parze z Ralucą Olaru uległy z Julią Julii Bejgelzimer i Oldze Sawczuk, nie wykorzystując trzech piłek meczowych.

Hrdinová w finale turnieju WTA zagra po raz pierwszy w karierze. Sołowiowa za to powalczy o swój trzeci tytuł - w 2012 roku triumfowała w Baku wspólnie z Iriną Buriaczok, a w ubiegłym sezonie była najlepsza w Norymberdze w parze z Ralucą Olaru.

Portugal Open, Oeiras (Portugalia)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
czwartek, 1 maja

półfinał gry podwójnej:

Eva Hrdinová (Czechy) / Waleria Sołowiowa (Rosja) - Klaudia Jans-Ignacik (Polska) / Maryna Zaniewska (Ukraina) 6:4, 7:5

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

WTA Oeiras: Kuzniecowa wyeliminowała Bouchard, Suarez powalczy o trzeci finał

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)