Cykl ITF: Tytuł w singlu nie dla Andrieja Kapasia

Andriej Kapaś nie wygrał swojego drugiego w karierze tytułu w grze pojedynczej. W niedzielnym finale turnieju ITF w czeskich Cieplicach polski tenisista nie sprostał Janowi Mertlowi.

W tym artykule dowiesz się o:

W 2011 roku Andriej Kapaś spotkał się z Janem Mertlem w półfinale halowych zawodów rozgrywanych w Opawie i wówczas zwyciężył w dwóch setach. Dzień później Polak cieszył ze swojego pierwszego w karierze singlowego mistrzostwa, po triumfie nad Michalem Konecnym. [ad=rectangle] 32-letni Mertl, który w rankingu ATP klasyfikowany jest obecnie o ponad 406 miejsc wyżej od Kapasia, w drodze do finału turnieju w Cieplicach, gdzie aktualnie rezyduje, nie stracił nawet seta. W niedzielę zwyciężył naszego reprezentanta 6:1, 2:6, 6:0.

Za występ w Czechach 24-letni Kapaś otrzyma 10 punktów do rankingu singlowego oraz 18 do klasyfikacji deblistów. W piątek polski tenisista zwyciężył wspólnie z Rosjaninem Andriejem Rublowem w grze podwójnej.