Challenger Fürth: Niemcy za mocni dla Andrieja Kapasia i Błażeja Koniusza

W dokończonym meczu I rundy gry podwójnej turnieju ATP Challenger Tour w Fürth Andriej Kapaś i Błażej Koniusz ulegli najwyżej rozstawionym Niemcom Frankowi Moserowi i Alexandrowi Satchko.

Rafał Smoliński

Andriej Kapaś i Błażej Koniusz swoje spotkanie I rundy debla w niemieckiej miejscowości Fürth rozpoczęli w środę, ale opady deszczu zmusiły organizatorów do przerwania meczu, kiedy ich rywale, oznaczeni "jedynką" Frank Moser i Alexander Satschko prowadzili 6:3, 2:1.

Pojedynek został dokończony w czwartek, lecz reprezentanci Niemiec nie dali sobie odebrać przewagi przełamania i po 68 minutach zwyciężyli ostatecznie 6:3, 6:4. Moser i Satschko wykorzystali dwa z ośmiu break pointów, natomiast grający z dziką kartą Polacy zmarnowali w sumie cztery takie okazje.
Kapaś i Koniusz w obecnym sezonie wygrali razem trzy turnieje rangi ITF, dwa w Szarm el-Szejk oraz jeden w Angers. W wyniku czwartkowej porażki pożegnali się z występem w niemieckim Challengerze, w którym wcześniej bez powodzenia starali się o miejsce w głównej drabince singla.

Franken Challenge, Fürth (Niemcy)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 35 tys. euro
środa-czwartek, 4-5 czerwca

I runda gry podwójnej:

Frank Moser (Niemcy, 1) / Alexander Satchko (Niemcy, 1) - Andriej Kapaś (Polska, WC) / Błażej Koniusz (Polska, WC) 6:3, 6:4

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Challenger Prościejów: Mateusz Kowalczyk i Tomasz Bednarek poza turniejem