Challenger Koszyce: Andriej Kapaś i Błażej Koniusz przeszli eliminacje

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Andriej Kapaś i Błażej Koniusz udanie przeszli przez trzystopniowe eliminacje do turnieju ATP Challenger Tour rozgrywanego na kortach ziemnych w Koszycach.

W sobotę do eliminacji przystąpiło łącznie trzech biało-czerwonych: Andriej Kapaś, Błażej Koniusz i Adrian Horbacz, który po raz pierwszy wystąpił na zawodowych kortach. Trzeci z Polaków nie zaliczy tego debiutu do udanych, gdyż w starciu z Rumunem Alexandru-Danielem Carpenem ugrał tylko dwa gemy.

Kapaś i Koniusz przystąpili do eliminacji od II rundy i w sobotę nie dali żadnych szans swoim rywalom. Oznaczony "dwójką" Koniusz pokonał 6:1, 6:1 Słowaka Juraja Simcaka, natomiast rozstawiony z numerem siódmym drugi z naszych reprezentantów rozgromił 6:1, 6:0 innego zawodnika gospodarzy, Jakuba Bielana. [ad=rectangle] Decydujące pojedynki kwalifikacji rozegrane zostały w niedzielę. Najpierw Kapaś zwyciężył 7:5, 6:4 rozstawionego z czwartym numerem Serba Borisa Paszańskiego, awansując tym samym do głównej drabinki. Następnie swoje spotkanie wygrał Koniusz, który powrócił ze stanu 1:4 w III secie, by pokonać 4:6, 6:3, 7:6(7) Słowaka Marka Semjana. W tie breaku świętochłowiczanin obronił piłkę meczową.

Zaraz po zakończeniu eliminacji Polacy poznali swoich pierwszych rywali w turnieju głównym. Kapaś trafił na grającego z dziką kartą Słowaka Dominika Sprocha, który w swojej dotychczasowej karierze zdobył zaledwie jeden punkt do rankingu ATP. O wiele trudniejsze zadanie będzie miał Koniusz, bowiem został on dolosowany do Wayne'a Odesnika. Amerykanin w 2009 roku dotarł do finału zawodów ATP World Tour w Houston, a najgłośniej zrobiło się o nim kilkanaście miesięcy później, kiedy został zawieszony za nielegalne stosowanie hormonu wzrostu.

Kapaś i Koniusz zgłosili się razem do turnieju debla, w którym zostali rozstawieni z czwartym numerem. Już w poniedziałek, po godz. 14:00, przyjdzie im się zmierzyć z Rumunem Alexandru-Danielem Carpenem i Chilijczykiem Hansem Podlipnikiem-Castillo. Zanim jednak obaj wkroczą na kort numer 3, Kapaś rozegra o godz. 11:00 swój mecz I rundy singla na korcie numer 2.

W drabince debla znalazł się również Mateusz Kowalczyk, który wspólnie z Artemem Sitakiem stworzył najwyżej rozstawiony debel w Koszycach. Polsko-nowozelandzka para w I rundzie spotka się z Czechem Michalem Konecnym i Japończykiem Yoshihito Nishioką.

Kosice Open, Koszyce (Słowacja) ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 35 tys. euro sobota-niedziela, 7-8 czerwca

III runda eliminacji gry pojedynczej:

Błażej Koniusz (Polska, 2) - Marek Semjan (Słowacja, 6) 4:6, 6:3, 7:6(7) Andriej Kapaś (Polska, 7) - Boris Paszański (Serbia, 4) 7:5, 6:4

II runda eliminacji gry pojedynczej:

Błażej Koniusz (Polska, 2) - Juraj Simcak (Słowacja) 6:1, 6:1 Andriej Kapaś (Polska, 7) - Jakub Belan (Słowacja, WC) 6:1, 6:0

I runda eliminacji gry pojedynczej:

Alexandru-Daniel Carpen (Rumunia) - Adrian Horbacz (Polska, WC) 6:0, 6:2

wolne losy: Błażej Koniusz (Polska, 2); Andriej Kapaś (Polska, 7)

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Źródło artykułu:
Komentarze (0)