WTA Eastbourne: Andżelika Kerber w II rundzie, Woźniacka lepsza od Stosur

Andżelika Kerber pokonała Alison Riske i awansowała do II rundy turnieju WTA w Eastbourne. Karolina Woźniacka wyeliminowała Samanthę Stosur.

Andżelika Kerber (WTA 9) w Eastbourne gra po raz trzeci. Dwa lata dopiero w pamiętnym finale przegrała z Tamirą Paszek, nie wykorzystując pięciu piłek meczowych przy stanie 5:3 w III secie. W ubiegłym sezonie odpadła w II rundzie po porażce z Jekateriną Makarową. W poniedziałek Niemka pokonała 7:6(6), 6:4 Alison Riske (WTA 44). W I secie wróciła z 1:3, a w II partii prowadziła 5:2, ale Amerykanka zbliżyła się na 4:5 po obronie piłki meczowej w ósmym gemie. Kerber mecz zakończyła przy podaniu rywalki. W ciągu jednej godziny i 41 minut wykorzystała ona tylko trzy z 17 break pointów, ale sama własne podanie oddała zaledwie dwa razy. Przy swoim pierwszym podaniu zdobyła 32 z 43 punktów. Dla Riske był to debiut w głównej drabince turnieju w Eastbourne (w 2011 roku nie przeszła eliminacji).
Kolejną rywalką Kerber będzie Alize Cornet (WTA 25), która wygrała 6:3, 6:2 z Bojaną Jovanovski (WTA 45). W ciągu 68 minut gry Francuzka odparła pięć z sześciu break pointów, a sama cztery razy przełamała Serbkę. To pierwszy wygrany przez nią mecz w Eastbourne, a w głównej drabince gra tutaj po raz czwarty (2008, 2009, 2013). Z Kerber spotka się ona po raz drugi - w ubiegłym sezonie w Madrycie przegrała 4:6, 2:6.

Karolina Woźniacka (WTA 17) pokonała 7:5, 6:4 Samanthę Stosur (WTA 16). Dunka wróciła ze stanu 1:3 w I secie oraz z 0:2 w II partii. W trwającym 81 minut spotkaniu zgarnęła ona 34 z 47 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz wykorzystała cztery z 10 break pointów. Woźniacka to triumfatorka turnieju w Eastbourne z 2009 roku. Stosur trzy razy grała tutaj w półfinale (2008, 2010, 2011). Dunka wyszła na prowadzenie 4-3 w bilansie spotkań z Australijką.

O ćwierćfinał była liderka rankingu zmierzy się ze Sloane Stephens (WTA 18), która pokonała 6:2, 6:4 z Caroline Garcię (WTA 46). Amerykanka obroniła pięć break pointów, zaserwowała pięć asów oraz zdobyła 32 z 46 punktów przy swoim pierwszym podaniu i 14 z 25 przy drugim serwisie rywalki. w Eastbourne gra ona po raz pierwszy. Woźniacka wygrała wszystkie cztery dotychczasowe mecze ze Stephens, nie tracąc w nich ani jednego seta.

Broniąca tytułu Jelena Wiesnina (WTA 32) wygrała 6:3, 6:4 z Shuai Peng (WTA 60). Rosjanka wykorzystała pięć z sześciu break pointów oraz zdobyła 10 z 16 punktów przy drugim podaniu Chinki.

Aegon International, Eastbourne (Wielka Brytania)