Mistrzostwa WTA: Wygrana Williams

Venus Williams po raz pierwszy w karierze zdobyła tytuł kończącego sezon Turnieju Mistrzyń WTA. Amerykanka pokonała Wierę Zwonariową z Rosji w trzech setach.

Adam Naruszewicz

Spotkanie Williams i Zwonariowej przypominało mecz Venus i jej siostry Sereny. Po wygranym w tie-breaku pierwszym secie Zwonariowa tylko momentami potrafiła nawiązać walkę ze starszą z sióstr Williams. Znana z bardzo emocjonalnych reakcji Rosjanka w trzecim secie zaczęła nawet uderzać rakietą o kort i wykonywać nerwowe gesty, co spotkało się w negatywnym przyjęciem publiczności.

Zwonariowej nie pomogło to w najmniejszym stopniu. Kolejne dwa sety, mimo często ciekawej walki, Rosjanka przegrała 0:6 i 2:6.

Obie zawodniczki dzięki dobremu występowi awansują w rankingu WTA. Williams znajdzie się na szóstym, a Zwonariowa na siódmym miejscu. Dla Rosjanki będzie to najlepsza pozycja w karierze.