Wimbledon: Liderki rankingu lepsze od Klaudii Jans-Ignacik

Klaudia Jans-Ignacik i Julia Bejgelzimer mecz II rundy rozpoczęły w sobotę, a zakończyły dopiero we wtorek, przegrywając z liderkami rankingu.

Dominika Pawlik
Klaudia Jans-Ignacik i Julia Bejgelzimer nie zakwalifikowały się bezpośrednio do turnieju głównego, musiały przebijać się przez eliminacje. W decydującej rundzie uległy Arinie Rodionowej i Jarmile Gajdosovej, ale miały szansę na wejście do imprezy pod warunkiem wycofania się innego duetu z drabinki głównej.
Ostatecznie Polka i Ukrainka weszły do turnieju jako szczęśliwe przegrane. W I rundzie po dwusetowej batalii odprawiły Dominika Cibulkova i Kirsten Flipkens, a o III rundę miały zagrać z najwyżej rozstawionymi w imprezie Hsieh Su-Wei i Shuai Peng. Mecz z obrończyniami tytułu i tegorocznymi zwyciężczyniami Rolanda Garrosa rozpoczął się już w sobotę. Przy stanie 3:1 dla Jans-Ignacik i Bejgelzimer został przerwany, w niedzielę zawodnicy pauzowali. Wznowienie miało nastąpić w poniedziałek, nie pozwoliły na to warunki atmosferyczne. Dopiero we wtorek aura okazała się korzystna i tenisistki powróciły na kort.

Hsieh i Peng szybko odrobiły straty i w premierowej odsłonie nie pozwoliły już rywalkom dopisać gema do swojego dorobku. W drugim secie w trzecim gemie uzyskały przełamanie i nie pozwoliły Jans-Ignacik i Bejgelzimer na nadzieje o awansie. Wygrywały pewnie swoje gemy serwisowe i dołożyły jeszcze jednego breaka w dziewiątym gemie.

W kolejnej rundzie obrończynie tytułu zmierzą się z rozstawionymi z numerem 14. Tímeą Babos i Kristiną Mladenović.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród w deblu kobiet 1,467 mln funtów
wtorek, 1 lipca

II runda gry podwójnej:

Su-Wei Hsieh (Tajwan, 1) / Shuai Peng (Chiny, 1) - Klaudia Jans-Ignacik (Polska, Alt) / Julija Bejgelzimer (Ukraina, Alt) 6:3, 6:3

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!