WTA Bastad: Pawluczenkowa pokonana przez Min, Cepelova zakończyła pasmo porażek

Anastazja Pawluczenkowa przegrała z Grace Min w I rundzie turnieju WTA International rozgrywanego na kortach ziemnych w Bastad.

W ubiegłym tygodniu w Bad Gastein Grace Min (WTA 114) osiągnęła pierwszy w karierze półfinał w głównym cyklu. W I rundzie turnieju w Båstad Amerykanka pokonała 6:0, 6:4 rozstawioną z numerem drugim Anastazję Pawluczenkową (WTA 23). W trwającym 67 minut spotkaniu Rosjanka popełniła 13 podwójnych błędów serwisowych i po raz piąty w sezonie została wyeliminowana po pierwszym meczu. W II secie Min wróciła ze stanu 2:4 i odniosła największe zwycięstwo w karierze. W 2013 roku w Charleston pokonała Tamirę Paszek, ówczesną 31. rakietę globu, ale pojedynek ten złożony był z jednego seta, bo Austriaczka skreczowała.
Jana Cepelova (WTA 71) wygrała 6:4, 6:4 z Rebecca Peterson (WTA 251). W II secie Słowaczka od stanu 2:4 zdobyła cztery kolejne gemy. W ciągu 71 minut gry obroniła ona siedem z 11 break pointów, a sama sześć razy przełamała grającą dzięki dzikiej karcie reprezentantkę gospodarzy. Čepelová przerwała serię ośmiu z rzędu porażek w głównym cyklu.Lara Arruabarrena (WTA 108) wyeliminowała Irinę Begu (WTA 63). Rumunka przy stanie 6:1, 4:2 dla Hiszpanki skreczowała. Chanelle Scheepers (WTA 91) pokonała 6:3, 6:4 Marianę Duque (WTA 196). W ubiegłym tygodniu w Bad Gastein reprezentantka RPA osiągnęła drugi w sezonie ćwierćfinał (w lutym grała w półfinale w Bogocie). Arruabarrena również może się pochwalić dwoma ćwierćfinałami w tym roku - w Bogocie i kilka dni temu w Bukareszcie.

Tytułu w Båstad nie zdecydowała się bronić Serena Williams. Po tym jak Amerykanka wycofała się z turnieju, organizatorom udało się skusić dziką kartą Alize Cornet, która zagra jako najwyżej rozstawiona zawodniczka.

Collector Swedish Open, Båstad (Szwecja)

Chanelle Scheepers (RPA) - Mariana Duque (Kolumbia) 6:3, 6:4

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)