WTA Stambuł: Koukalova i Switolina w II rundzie po trzysetowych meczach

Klara Koukalova pokonała Donnę Vekić w I rundzie turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Stambule.

Przez trzy lata Stambuł gościł Mistrzostwa WTA. Od tego sezonu do największego miasta Turcji powraca zwykły turniej WTA, który odbywał się tutaj w latach 2005-2010. Na początek odbyły się trzy trzysetowe mecze.
Klara Koukalova (WTA 33) pokonała 4:6, 6:0, 6:4 Donnę Vekić (WTA 74). W tym nierównym meczu, Czeszka po przegraniu I seta (było już 5:1 dla Chorwatki) zdobyła 10 gemów z rzędu, by cztery kolejne stracić. Od stanu 4:4 straciła tylko jeden punkt i zameldowała się w II rundzie. W trwającym jedną godzinę i 45 minut spotkaniu Koukalová popełniła osiem podwójnych błędów i pięć razy oddała podanie, ale sama wykorzystała osiem z 13 break pointów.Elina Switolina (WTA 35) wygrała 6:1, 4:6, 6:4 z Danką Kovinić (WTA 116), ćwierćfinalistkę z ubiegłego tygodnia z Bukaresztu. W ciągu jednej godziny i 45 minut gry Ukrainka zdobyła 30 z 39 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz skorzystała z 10 podwójnych błędów rywalki.

Bojana Jovanovski (WTA 40) zwyciężyła 1:6, 6:4, 7:5 Alison van Uytvanck (WTA 80). Serbka w decydującej partii wróciła ze stanu 2:4. W trwającym dwie godziny i siedem minut spotkaniu obie zawodniczki miały po 10 break pointów i wykorzystały po sześć. Jovanovski zdobyła łącznie o cztery punkty więcej (97-93).

TEB BNP Paribas Istanbul Cup, Stambuł (Turcja)