WTA Bastad: Ćwierćfinał nie dla Anniki Beck, Camila Giorgi odpadła w I rundzie

Camila Giorgi przegrała z Gabrielą Dabrowski w I rundzie turnieju WTA International rozgrywanego na kortach ziemnych w Bastad. Do ćwierćfinału nie awansowała Annika Beck.

Camila Giorgi (WTA 39) w kwietniu w Katowicach osiągnęła pierwszy finał w głównym cyklu. Później w trzech turniejach dotarła do ćwierćfinału, w tym w ubiegłym tygodniu w Bad Gastein. W Båstad po raz pierwszy w sezonie odpadła w I rundzie z imprezy rangi WTA. Włoszka przegrała 6:3, 3:6, 2:6 z Gabrielą Dabrowski (WTA 236). Dla Kanadyjki to pierwsze w karierze zwycięstwo w głównym cyklu. W trwającym godzinę i 56 minut spotkaniu Giorgi popełniła 13 podwójnych błędów i sześć razy oddała podanie.
Odpadła również rozstawiona z numerem siódmym Maria-Teresa Torro-Flor (WTA 65), która uległa 2:6, 0:6 Julii Görges (WTA 94). W ciągu 57 minut gry Niemka zaserwowała cztery asy, wykorzystała sześć z siedmiu break pointów oraz zdobyła 10 z 11 punktów przy drugim podaniu rywalki. Kolejną rywalką byłej 15. rakiety globu będzie Silvia Soler-Espinosa (WTA 84), która wygrała 6:7(3), 6:3, 6:3 z Sofią Arvidsson (WTA 132). Hiszpanka mogła wygrać w dwóch setach, ale w I partii nie wykorzystała czterech setboli. Mona Barthel (WTA 61) zwyciężyła 6:4, 6:4 Terezę Martincovą (WTA 267). W środę wyłonione zostały również cztery ćwierćfinalistki. Annika Beck (WTA 64) przegrała 6:2, 4:6, 6:7(2) z Larą Arruabarreną (WTA 108). Rozstawiona z numerem szóstym Niemka, która w poprzedniej rundzie wyeliminowała Katarzynę Piter, zrobiła osiem podwójnych błędów i zdobyła tylko osiem z 26 punktów przy swoim drugim podaniu. W trwającym dwie godziny i 21 minut spotkaniu Hiszpanka siedem razy oddała podanie, a sama wykorzystała sześć z 15 break pointów. Zdobyła łącznie o jeden punkt mniej (114-115), ale osiągnęła trzeci ćwierćfinał w sezonie (Bogota, Bukareszt).

Jana Cepelova (WTA 71) pokonała 6:4, 6:3 Anett Kontaveit (WTA 161), pogromczynię Alize Cornet z poprzedniej rundy. Słowaczka wróciła ze stanu 0:3 w II secie i osiągnęła trzeci ćwierćfinał w 2014 roku (po Shenzhen i Charleston). Chanelle Scheepers (WTA 91) wygrała 3:6, 6:4, 7:5 z Laurą Siegemund (WTA 201) po dwóch godzinach i 49 minutach walki. Reprezentantka RPA obroniła dwie piłki meczowe przy stanie 4:5 w III secie i awansowała do trzeciego ćwierćfinału w sezonie (po Bogocie i Bad Gastein).

Julia Putincewa (WTA 204) wygrała 6:3, 4:6, 6:2 z Dinah Pfizenmaier (WTA 134) po dwóch godzinach i siedmiu minutach walki. Kazachska tenisistka po raz pierwszy w karierze zagra w ćwierćfinale turnieju WTA. W piątek jej rywalką będzie Čepelová. Scheepers o półfinał zmierzy się z Arruabarreną.

Collector Swedish Open, Båstad (Szwecja)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
środa, 16 lipca

II runda gry pojedynczej:

Lara Arruabarrena (Hiszpania) - Annika Beck (Niemcy, 6) 2:6, 6:4, 7:6(2)

Mona Barthel (Niemcy) - Tereza Martincová (Czechy, Q) 6:4, 6:4
Silvia Soler-Espinosa (Hiszpania) - Sofia Arvidsson (Szwecja, WC) 6:7(3), 6:3, 6:3

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!