ATP Gstaad: Niewykorzystana szansa Tomasza Bednarka i Henriego Kontinena

Tomasz Bednarek i Henri Kontinen bez punktów powrócą z turnieju ATP World Tour 250 rozgrywanego w Gstaad. Polak i Fin nie wykorzystali prowadzenia w mistrzowskim tie breaku i odpadli w I rundzie.

Rafał Smoliński

W pierwszym secie meczu z Rameezem Junaidem i Michalem Mertinakiem finaliści zeszłotygodniowego turnieju Poznań Open nie wykorzystali sześciu break pointów. Australijsko-słowacka para z kolei postarała się o przełamanie przy stanie 3:2, a następnie pewnie zwieńczyła premierową odsłonę.

Drugą partię Tomasz Bednarek i Henri Kontinen rozpoczęli od szybkiego przełamania i do końca kontrolowali losy seta. O zwycięstwie w całym pojedynku zadecydował mistrzowski tie break, w którym Polak i Fin prowadzili już 5-1, lecz cztery kolejne punkty zdobyli rywale. Nasz reprezentant i jego partner wysunęli się jeszcze na 8-6, ale w samej końcówce znów przegrali kilka piłek z rzędu.
Junaid i Mertiňák po 71 minutach pokonali Bednarka i Kontinena 6:3, 3:6, 10-8. O miejsce w półfinale turnieju w Gstaad zagrają albo z Marcelem Granollersem i Eduardo Schwankiem, albo z rozstawionymi z czwartym numerem Johanem Brunströmem i Nicholasem Monroe'em.

Crédit Agricole Suisse Open Gstaad, Gstaad (Szwajcaria)
ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 426,6 tys. euro
środa, 23 lipca

I runda gry podwójnej:

Rameez Junaid (Australia) / Michal Mertiňák (Słowacja) - Tomasz Bednarek (Polska) / Henri Kontinen (Finlandia) 6:3, 3:6, 10-8

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

ATP Atlanta: Zwycięstwa Jacka Socka i Denisa Istomina, dwa gemy Ryana Harrisona