ATP Atlanta: Jack Sock i Vasek Pospisil w ćwierćfinale, niespodziewana porażka Sama Querreya

Vasek Pospisil wygrał w II rundzie turnieju ATP w Atlancie z Ilją Marczenko. Awans do ćwierćfinału uzyskał też Jack Sock, który pokonał Michaela Venusa, a zaskakującej porażki doznał Sam Querrey.

Marcin Motyka
Yen-Hsun Lu uzupełnił stawkę uczestników 1/8 finału BB&T Atlanta Open. W pierwszym meczu trzeciego dnia turnieju rozstawiony z numerem siódmym Tajwańczyk wygrał 6:4, 6:4 ze szczęśliwym przegranym z eliminacji Aleksem Kuzniecowem, a w II rundzie zmierzy się z Benjaminem Beckerem, z którym w głównym cyklu ma bilans 0-2 (łącznie 0-4, wliczając mecze w Challengerach, które nie są zaliczane do oficjalnych statystyk).
Michael Venus został obwołany największym szczęściarzem tegorocznej edycji turnieju ATP w Atlancie. Nowozelandczyk udanie przeszedł przez kwalifikacje, a szereg wycofań, m.in. Gaela Monfilsa, spowodował, że znalazł się od razu w II rundzie turnieju głównego. W meczu o ćwierćfinał od Venusa, który po raz pierwszy w karierze zagrał w 1/8 finału zmagań rangi ATP World Tour, szczęście już się odwróciło. 26-latkowi z Auckland szans nie dał Jack Sock. Amerykanin wygrał z kwalifikantem z Nowej Zelandii 6:4, 6:2, w ciągu 67-minutowego spotkania uzyskując trzy przełamania i łącznie zdobywając o 16 punktów więcej od rywala. Sock, który po raz drugi w trzecim występie w BB&T Atlanta Open dotarł do ćwierćfinału tej imprezy, zmierzy się teraz z Lukášem Lacko. Słowak aż sześciokrotnie przełamał serwis Denisa Istomina i wygrał z rozstawionym z numerem szóstym Uzbekiem 5:7, 6:1, 6:4.

Awans do ćwierćfinału wywalczył również Vasek Pospisil, który wraz z Sockiem wygrał w tym sezonie Wimbledon w grze podwójnej. Oznaczony "czwórką" Kanadyjczyk w meczu z Ilją Marczenko był w znakomitej dyspozycji serwisowej (posłał dziesięć asów, po trafionym pierwszym podaniu zdobył 85 proc. rozegranych punktów, zaś po drugim 60 proc.) i wyeliminował ukraińskiego kwalifikanta w dwóch setach.

- To nie był łatwy mecz. Było bardzo gorąco i wilgotno. Trudno mi było znaleźć odpowiedni balans pomiędzy oszczędzaniem energii a pełnym skupieniu się na grze, ale myślę, że poradziłem sobie z tym. Byłem dziś lepszy w najważniejszych punktach i to było kluczowe - powiedział Pospisil, który w walce o 1/2 finału zmierzy się ze sprawcą dużej niespodzianki, Dudim Selą.

Izraelczyk nieoczekiwanie pokonał Sama Querreya, a zajęło mu to zaledwie 62 minuty. Sela, który tym samym wyszedł na prowadzenie 2-1 w bilansie bezpośrednich pojedynków z Amerykaninem, po raz czwarty w obecnym sezonie awansował do 1/4 finału w turnieju z głównego cyklu, a z Pospisilem miał już okazję mierzyć się przed trzema laty w Pucharze Davisa, przegrywając wówczas w pięciu setach.