WTA Taszkent: Urszula Radwańska wygrała drugi mecz w tegorocznym głównym cyklu

Urszula Radwańska pewnie awansowała do II rundy turnieju WTA International rozgrywanego w Taszkencie. Polska tenisistka w 66 minut rozprawiła się z Wiesną Dołonc.

Rafał Smoliński

Poniedziałkowe starcie Urszuli Radwańskiej z Wiesną Dołonc nie było wielkim widowiskiem, ale to za sprawą reprezentantki Serbii. Mieszkająca w Moskwie 25-latka popełniła znaczną liczbę błędów własnych i aż pięciokrotnie nie utrzymała swojego serwisu. Krakowianka natomiast zaprezentowała dosyć solidny tenis zza linii końcowej i to zarówno ze strony forhendowej, jak i bekhendowej.

O pierwszego breaka Urszula Radwańska postarała się już w drugim gemie meczu, kiedy to Dołonc wyrzuciła w nieodpowiednim momencie piłkę w aut. Serbka miała w tej części spotkania tylko jednego break pointa, przy stanie 2:5, lecz 23-letnia Polka oddaliła niebezpieczeństwo, po czym sama uzyskała drugie przełamanie, wieńcząc tym samym seta.
W drugiej partii obraz gry nie uległ zasadniczo zmianie. Radwańska wyszła na 3:1, lecz po chwili oddała serwis. Serbka jednak cały czas popełniała dużo błędów i już kilka minut później przegrała podanie do zera. W siódmym gemie polska tenisistka znów skorzystała z pomocy rywalki, która zmarnowała dwa break pointy (m.in. fatalnie przestrzelony przy siatce wysoki wolej). Po zmianie stron Dołonc sprezentowała krakowiance trzy meczbole, lecz wówczas uruchomiła jeszcze swój serwis. Jednak tylko na moment, bowiem przy czwartej piłce meczowej dla Radwańskiej Serbka popełniła podwójny błąd.

Trwające 66 minut spotkanie Radwańska zwieńczyła wynikiem 6:2, 6:2, biorąc tym samym rewanż za porażkę doznaną w II rundzie zeszłosezonowych zawodów w Kantonie. Dla Polki jest to drugie zwycięstwo w tegorocznym głównym cyklu, bowiem wcześniej wystąpiła w 1/8 finału w Baku, gdzie skorzystała na kreczu Alison van Uytvanck.

Swoją kolejną przeciwniczkę Radwańska pozna we wtorek, kiedy to zmierzą się ze sobą Mandy Minella z Luksemburga i rozstawiona z numerem piątym Donna Vekić. Chorwatka to finalistka uzbeckich zawodów z 2012 roku.