WTA Hongkong: Karolina Pliskova w ćwierćfinale, porażka Danieli Hantuchovej

Daniela Hantuchova przegrała z Alison van Uytvanck w II rundzie turnieju WTA w Hongkongu. Do ćwierćfinału awansowała Karolina Pliskova.

Daniela Hantuchova (WTA 57) pozostaje z dwoma ćwierćfinałami osiągniętymi w 2014 roku (Charleston, Marrakesz). W czwartek Słowaczka przegrała 6:3, 2:6, 4:6 z Alison van Uytvanck (WTA 91). W trwającym dwie godziny i 19 minut spotkaniu była piąta rakieta globu wykorzystała tylko trzy z 14 break pointów, a sama pięć razy oddała własne podanie. Belgijka awansowała do trzeciego ćwierćfinału w karierze w głównym cyklu (po Brukseli 2012 i Florianopolis 2014). Kolejną jej rywalką będzie Jarmila Gajdosova (WTA 99).
Karolína Plíšková (WTA 36) pokonała 6:3, 6:4 Monicę Puig (WTA 61). W ciągu 75 minut gry obie zawodniczki zaserwowały po osiem asów, ale Portorykanka miała też 10 podwójnych błędów, a Czeszka tylko dwa. 22-latka z Louny przy swoim drugim podaniu zdobyła 17 z 22 punktów, a przy drugim serwisie rywalki zgarnęła 18 z 26 punktów.

W ćwierćfinale Plíšková zagra z Jie Zheng (WTA 71), która wygrała 6:1, 6:4 z Kai-Lin Zhang (WTA 316). W trwającym 82 minuty spotkaniu 31-latka z Chengdu zdobyła 16 z 25 punktów przy drugim podaniu rodaczki oraz wykorzystała cztery z pięciu break pointów.

Jana Cepelova (WTA 53) pokonała 6:1, 6:3 Lin Zhu (WTA 207). Słowaczka obroniła cztery z pięciu break pointów, a sama pięć razy przełamała rywalkę. Skorzystała też z siedmiu podwójnych błędów Chinki. Kolejną rywalką Čepelovej będzie Francesca Schiavone (WTA 74), z którą przegrała w ubiegłym sezonie w Miami.

Prudential Hong Kong Tennis Open, Hongkong (Chiny)

WTA Taszkent: Awans Karin Knapp, bitwa o Uzbekistan dla Niginy Abduraimowej

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)