WTA Taszkent: Awans Karin Knapp, bitwa o Uzbekistan dla Niginy Abduraimowej

Karin Knapp pokonała Olgę Goworcową i awansowała do półfinału turnieju WTA w Taszkencie. Mecz dwóch reprezentantek gospodarzy padł łupem Niginy Abduraimowej.

Karin Knapp (WTA 89) w Taszkencie gra po raz drugi. Dwa lata temu w I rundzie wyeliminowała najwyżej rozstawioną Monicę Niculescu, by następnie przegrać z Evą Birnerovą. Tym razem Włoszka w stolicy Uzbekistanu zagra w półfinale. W czwartek pokonała 7:5, 6:2 Olgę Goworcową (WTA 114). W trwającym 78 minut spotkaniu Knapp zaserwowała siedem asów, a przy swoim pierwszym podaniu straciła tylko pięć punktów. Białorusinka za to zrobiła cztery podwójne błędy, a przy własnym drugim serwisie zdobyła dziewięć z 23 punktów.
Kolejną rywalką Knapp będzie Łesia Curenko (WTA 124), która wygrała 4:6, 6:4, 7:5 z Ksenią Pierwak (WTA 136). Ukraińska kwalifikantka w III secie wróciła ze stanu 2:4 i osiągnęła drugi półfinał w karierze w głównym cyklu. W ubiegłym sezonie w walce o finał turnieju rangi Premier w Brisbane przegrała z Anastazją Pawluczenkową, a do głównej drabinki dostała się wówczas jako szczęśliwa przegrana z eliminacji. W ćwierćfinale odbył się również mecz dwóch reprezentantek gospodarzy. Nigina Abduraimowa (WTA 189) pokonała 6:3, 6:3 Akgul Amanmuradową (WTA 324). W ciągu 68 minut gry Abduraimowa obroniła trzy break pointy, a sama wykorzystała trzy z sześciu szans na przełamanie rodaczki. W ten sposób awansowała do pierwszego w karierze półfinału w głównym cyklu. Dla Amanmuradowej był to piąty ćwierćfinał osiągnięty w Taszkencie (wcześniej w 2005, 2007, 2009 i 2010). W imprezie tej, dziewięć i pięć lat temu, zanotowała swoje jedyne do tej pory finały w WTA Tour.

O finał Abduraimowa zmierzy się z broniącą tytułu Bojaną Jovanovski, która w ćwierćfinale wyeliminowała Urszulę Radwańską. W ubiegłym sezonie Serbka pokonała reprezentantkę Uzbekistanu w I rundzie turnieju w Baku.

Tashkent Open, Taszkent (Uzbekistan)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
czwartek, 11 września

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Karin Knapp (Włochy, 3) - Olga Goworcowa (Białoruś) 7:5, 6:2
Łesia Curenko (Ukraina, Q) - Ksenia Pierwak (Rosja) 4:6, 6:4, 7:5
Nigina Abduraimowa (Uzbekistan, WC) - Akgul Amanmuradowa (Uzbekistan, WC) 6:3, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)