KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Ross Hutchins w nowej roli

Ross Hutchins kilka dni temu informował o zakończeniu kariery zawodowej, a we wtorek został mianowany kierownikiem działu do spraw zawodników.
Michał Pochopień
Michał Pochopień

Ross Hutchins 12 września ogłosił oficjalne zakończenie kariery tenisowej. Brytyjczyk, znany z dobrej gry deblowej, już w czerwcu tego roku próbował się spełnić w innej roli. 29-latek pełnił funkcję dyrektora turnieju AEGON Championship rozgrywanego na kortach Queen's Clubu.


We wtorek oficjalna strona ATP World Tour poinformowała o nowej osobie na stanowisku kierownika działu do spraw zawodników podlegającego bezpośrednio prezydentowi ATP, Chrisowi Kermode'owi. - Miałem okazję pracować z Rossem w różnych rolach, w ciągu kilku ostatnich lat, więc nie mam wątpliwości, że jego nominacja do tej funkcji jest fantastycznym wzmocnieniem ekipy ATP - powiedział Kermode. - Jest szanowany w szatni, w pełni świadomy wyzwań i możliwości, przed którymi stoimy - wymieniał zalety Hutchinsa prezes ATP.

Nowy kierownik jest podekscytowany z powodu możliwości pełnienia tej funkcji, jednak nie ukrywa, że trudno jest mu porzucić turniej, którym rządził w tym roku. - To wielki zaszczyt dołączyć do struktur ATP! Od zawsze wiedziałem, że chcę pozostać w profesjonalnym tenisie po przejściu na emeryturę jako zawodnik. W ciągu ostatniej dekady bardzo zżyłem się z tenisistami i cieszę się na współpracę z nimi. To był zaszczyt być dyrektorem AEGON Championship, ale to jest szansa której nie mogłem odrzucić. Praca u boku Stephana Farrow i całego zespołu AEGON sprawiała mi wiele przyjemności i jestem pewien, że turniej nadal będzie rosnąć w siłę - podsumował Ross Hutchins, który swoją nową funkcję będzie pełnić od 1 października bieżącego roku.

ATP Tokio: Stan Wawrinka poza turniejem, dzień kreczów

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
atpworldtour.com
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×