ATP Szanghaj: Łukasz Kubot i Marcin Matkowski lepsi w deblu od Chińczyków

Łukasz Kubot w parze z Robertem Lindstedtem i Marcin Matkowski razem z Leanderem Paesem awansowali w poniedziałek do II rundy gry podwójnej turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Szanghaju.

Rafał Smoliński
Mistrzowie Australian Open 2014, Łukasz Kubot i Robert Lindstedt, wygrali pierwszy mecz od wielkoszlemowego Wimbledonu. Ich poniedziałkowymi rywalami byli Di Wu i Ze Zhang, największe nadzieje chińskiego tenisa, jednak reprezentanci gospodarzy nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki z Polakiem i Szwedem. Po zaledwie 54 minutach lubinianin i jego partner zwyciężyli pewnie 6:4, 6:0, dzięki czemu powalczą o ćwierćfinał z najlepszymi deblistami świata, braćmi Bobem i Mike'em Bryanami.
Pewny awans do II rundy zanotowali również w poniedziałek Marcin Matkowski i Leander Paes. Polak i Hindus, którzy przed dwoma tygodniami wygrali razem turniej rozgrywany w Kuala Lumpur, w 69 minut zwyciężyli grających z dziką kartą Mao-Xin Gonga i Zhe Li 6:3, 7:5. O miejsce w ćwierćfinale szczecinianin i jego utytułowany partner powalczą z rozstawionymi z numerem piątym Julienem Benneteau i Edouardem Rogerem-Vasselinem. Francuzi to triumfatorzy tegorocznego Rolanda Garrosa.

Shanghai Rolex Masters, Szanghaj (Chiny)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 4,195 mln dolarów
poniedziałek, 6 października

I runda gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska) / Robert Lindstedt (Szwecja) - Di Wu (Chiny, WC) / Ze Zhang (Chiny, WC) 6:4, 6:0

Marcin Matkowski (Polska) / Leander Paes (Indie) - Mao-Xin Gong (Chiny, WC) / Zhe Li (Chiny, WC) 6:3, 7:5

Ranking ATP: Życiowy wynik Michała Przysiężnego, Jerzy Janowicz w dół o jedną pozycję