ATP Szanghaj: Murray pokonał Gabaszwilego i zagra z Janowiczem, Mayer rywalem Federera

Andy Murray wygrał z Tejmurazem Gabaszwilim i w II rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Szanghaju zagra z Jerzym Janowiczem. Leonardo Mayer będzie pierwszym rywalem Rogera Federera.

Marcin Motyka
Po raz pierwszy od maja 2008 roku i turnieju w Hamburgu Andy Murray w imprezie rangi ATP Masters 1000 otrzymał tak niski numer rozstawienia, że swoje zmagania musiał rozpoczynać od I rundy. Szkot, który w Szanghaju został oznaczony "11", we wtorek gładko poradził sobie z kwalifikantem Tejmurazem Gabaszwilim, pokonując Rosjanina bez straty seta.
Murray od początku narzucił mocne tempo i zapisał na swoim koncie cztery premierowe gemy, ostatecznie wygrywając partię otwarcia 6:1. Druga odsłona miała już całkiem inny przebieg. Tym razem to Gabaszwili w pierwszym gemie wywalczył breaka i omal nie pozwoliło mu to wygrać seta. Szkot przełamanie powrotne uzyskał w ostatniej chwili, gdy przegrywał 4:5, po czym poszedł za ciosem, zdobył dwa kolejne gemy i zakończył cały pojedynek po 84 minutach gry. - Na początku meczu on nie był w rytmie, a ja zacząłem dobrze. Dyktowałem warunki na korcie i dobierałem odpowiednie uderzenia. W drugim secie niedbale serwowałem, co dało mu pewność siebie i zaczął grać o wiele lepiej - analizował dwukrotny mistrz Shanghai Rolex Masters, który zakończył mecz z Gabaszwilim notując sześć asów serwisowych, 20 uderzeń kończących i 23 błędy własne.

W II rundzie rywalem Murraya będzie Jerzy Janowicz, z którym Szkot wygrał trzy z czterech bezpośrednich konfrontacji, w tym ostatnią, w zeszłym tygodniu w Pekinie. - On jest wielkim facetem i bardzo niebezpiecznym tenisistą, który mocno uderza piłkę. Postaram się grać solidnie od początku do końca i nie dać mu zbyt wielu możliwości - ocenił 27-latek z Dunblane.

We wtorek swojego inauguracyjnego przeciwnika poznał Roger Federer. Szwajcar, który nigdy nie triumfował w Shanghai Rolex Masters (wygrywał w Szanghaju, ale wtedy, gdy w tym mieście były rozgrywane Finały ATP World Tour), zmierzy się z Leonardo Mayerem. Argentyńczyk w I rundzie oddał tylko pięć gemów chińskiemu posiadaczowi dzikiej karty, Di Wu.

Źródło: Foto Olimpik/x-news

Już w III rundzie zmagań w największym mieście Chin zameldował się Michaił Kukuszkin. Kazach wygrał 6:4, 6:2 z rozstawionym z numerem 16. Kevinem Andersonem i po raz drugi w karierze (poprzednio w 2012 roku w Monte Carlo) awansował do 1/8 finału zawodów rangi ATP Masters 1000.

Shanghai Rolex Masters, Szanghaj (Chiny)