ATP Paryż: Murray zrewanżował się Dimitrowowi, klątwa Andersona trwa nadal

Andy Murray w III rundzie halowego turnieju ATP Masters 1000 rozgrywanego na kortach twardych w Paryżu pokonał Grigora Dimitrowa. Do 1/4 finału awansowali również Tomas Berdych i David Ferrer.

Michał Pochopień
Udział w listopadowych Finałach ATP World Tour w Londynie zapewnił sobie Andy Murray, który na korcie nie pozostawił żadnych złudzeń Grigorowi Dimitrowowi. Szkot do zwycięstwa potrzebował zaledwie 69 minut, w ciągu których zaserwował siedem asów i nie dał rywalowi ani jednej szansy na przełamanie. Tym samym Murray zrewanżował się Bułgarowi za dwie tegoroczne porażki. Reprezentant Wielkiej Brytanii w imprezie kończącej sezon wystąpi po raz szósty w karierze.
Tomas Berdych pokonał w środę Feliciano Lopeza 7:5, 6:3. W meczu trwającym 94 minuty reprezentant Czech posłał osiem asów i wygrał 32 z 45 piłek rozegranych po trafionym pierwszym serwisie. Dzięki temu zwycięstwu mieszkaniec Monte Carlo jest o krok od zapewnienia sobie udziału w Finałach ATP World Tour. 29-latek musi wygrać ćwierćfinałowy mecz paryskiej imprezy, aby być pewnym awansu. Przeciwnikiem Berdycha w 1/4 finału będzie Kevin Anderson, który po prawie trzygodzinnej konfrontacji okazał się lepszy od Stana Wawrinki. W trzecim secie Szwajcar przełamał Afrykanera w decydującej fazie gry i od wygranej dzielił go zaledwie jeden gem. Wówczas tenisista z Johannesburga rozpoczął zwycięski marsz. Najpierw dzięki skutecznym atakom Anderson odrobił straty, a następnie w tie breaku zapewnił sobie triumf. Warto odnotować, że czwartkowe starcie w Bercy było ich trzecią tegoroczną konfrontacją. Z wszystkich górą wychodził mieszkaniec Delray Beach, który wcześniej pokonał Szwajcara w Indian Wells i Toronto.

Podczas meczu III rundy turnieju BNP Paribas Masters w Paryżu Anderson posłał 18 asów, a swoje podanie stracił tylko raz. Rozstawiony z "czwórką" Wawrinka miał na koncie osiem asów i wygrał 81 proc. akcji rozgrywanych po trafionym pierwszym serwisie.

David Ferrer rozgromił swojego rodaka Fernando Verdasco 6:1, 6:2. Hiszpanie spędzili na korcie zaledwie 54 minuty, a zwycięstwo odniesione przez tenisistę z Walencji było jego drugim triumfem nad Verdasco w obecnym sezonie.

Andy Murray (Wielka Brytania, 8) - Grigor Dimitrow (Bułgaria, 9) 6:3, 6:3
Kevin Anderson (RPA, 14) - Stan Wawrinka (Szwajcaria, 3) 6:7(2), 7:5, 7:6(3)

ATP Paryż: Reprezentanci gospodarzy nie zatrzymali Federera i Djokovicia, jeden krok Nishikoriego

Czy Tomas Berdych pokona Kevina Andersona?