WTA Challenger Limoges: Katarzyna Piter lepsza od Kristiny Kucovej w I rundzie

Katarzyna Piter pokonała Kristinę Kucovą w I rundzie Challengera WTA rozgrywanego na korcie twardym w hali w Limoges (Francja).

Katarzyna Piter (WTA 162) w poprzednich dwóch tygodniach również grała we Francji. Z turniejów ITF w Poities i Nantes odpadła w I rundzie, przegrywając odpowiednio z Anną Schmiedlovą i Virginie Razzano. W Limoges przeszła kwalifikacje, a w poniedziałek pokonała Kristinę Kucovą (WTA 143) i awansowała do 1/8 finału rozgrywanego tam Challengera WTA. Było to czwarte spotkanie obu zawodniczek. W trzech poprzednich lepsza była Słowaczka, za każdym razem w trzech setach.
Piter przełamała Kučovą już w gemie otwierającym mecz. W piątym gemie Słowaczka ponownie straciła serwis. Polka nie wykorzystała szansy podwyższenia na 5:1 i oddała podanie, wyrzucając dwa forhendy. Poznanianka uzyskała przełamanie na 5:2, po tym jak Kučová wyrzuciła bekhend. W ósmym gemie Piter obroniła break pointa i wolejem uzyskała piłkę setową. Wykorzystała ją krosem bekhendowym wymuszającym błąd. W gemie otwarcia II seta Kučová obroniła break pointa asem, ale w siódmym oddała podanie na sucho. Po utrzymaniu serwisu do 15 (ostatni punkt wygrywającym serwisem) Piter prowadziła 5:3. Mecz zakończyła w 10. gemie korzystając z nieudanego smecza rywalki. Słowaczka zagrała głęboki return oraz ostry forhend, ale nie potrafiła wykończyć akcji przy siatce.

W trwającym 78 minut spotkaniu Piter zdobyła 26 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Różnicę zrobiły lepszy serwis poznanianki oraz większe urozmaicenie gry z głębi kortu. Kučová grała proste piłki, często w jednym kierunku, do czego Polka szybko się przyzwyczaiła. Słowaczka nie potrafiła też znaleźć odpowiedniej recepty na slajsy Piter. Poznanianka zaserwowała dwa asy i miała dwa podwójne błędy. Za to Kučová posłała jednego asa i zrobiła dziewięć podwójnych pomyłek. Polka raz oddała podanie, a sama wykorzystała cztery z dziewięciu break pointów.

W kolejnej rundzie Piter spotka się z grającą dzięki dzikiej karcie 18-letnią Oceane Dodin (WTA 245), która w meczu reprezentantek gospodarzy pokonała 7:6(5), 6:2 Pauline Parmentier (WTA 79). Będzie to drugie spotkanie obu tenisistek. Dwa lata temu w Dijon (ITF) poznanianka przegrała 3:6, 6:4, 3:6. Eliminując Parmentier, Dodin odniosła trzecie w tym sezonie zwycięstwo nad zawodniczką z Top 100 rankingu. Pod koniec października w Poitiers (ITF) wygrała z Anną Schmiedlovą i Terezą Smitkovą. Francuzka w tym roku triumfowała w trzech turniejach ITF (Antalya, Amarante, Shrewsbury).

Open GDF Suez de Limoges, Limoges (Francja)