Finały ATP World Tour: Novak Djoković rozbił Stana Wawrinkę

Novak Djoković rozgromił Stana Wawrinkę w meczu drugiej kolejki Grupy A Finałów ATP World Tour. W dwóch rozegranych spotkaniach w Londynie Serb stracił ledwie pięć gemów.

Marcin Motyka
Po zwycięstwie 6:1, 6:1 z Marinem Ciliciem Novak Djoković rozgromił kolejnego rywala w Grupie A Finałów ATP World Tour. W środowy wieczór Serb nie dał szans Stanowi Wawrince, zwyciężając 6:3, 6:0. Tym samym belgradczyk kontynuuje trzy niezwykłe passy zwycięstw - to dla niego siódmy wygrany mecz z rzędu - i to bez straty seta - po narodzinach syna, 12. kolejny w Masters oraz 29. z kolei w hali.
Początek meczu dawał nadzieję, że w końcu w tegorocznych Finałach ATP World Tour dojdzie do spotkania zapierającego dech w piersiach, a nie znów takiego, które będzie spacerkiem dla faworyta, bowiem Wawrinka zaczął mecz z wysokiego pułapu i już w gemie otwarcia wywalczył przełamanie, po czym podwyższył prowadzenie na 2:0. Jednak od tego momentu na korcie dominował już tylko i wyłącznie Djoković. Mistrz dwóch ostatnich edycji Masters wygrał pięć gemów z rzędu, zdobywając 23 z 25 kolejno rozegranych punktów. Przegrywając 2:5, Szwajcar obronił setbola i zapisał na swoim koncie trzeciego gema, lecz - jak się okazało - była to jego ostatnia zdobycz w tym pojedynku. Rozstawiony z numerem pierwszym Djoković pewnie zakończył premierową odsłonę zwycięstwem 6:3, a w drugiej nie pozwolił sobie na stratę choćby jednego gema i po 65 minutach mógł się cieszyć z kolejnego zwycięstwa.
Statystyki meczu Djokovicia z Wawrinką (Foto: Twitter) Statystyki meczu Djokovicia z Wawrinką (Foto: Twitter)
Mimo że Djoković prowadzi w tabeli Grupy A z dwoma wygranymi meczami, z bilansem setów 4-0, a gemów 24-5, nie jest jeszcze pewny miejsca w półfinale. Jeżeli 27-latek z Belgradu przegra w piątek w stosunku 0-2 z Tomasem Berdychem, natomiast Wawrinka pokona 2-0 Čilicia, o awansie do 1/2 finału będzie decydował bilans gemów pomiędzy Serbem, Szwajcarem i Czechem.

Finały ATP World Tour, Londyn (Wielka Brytania)