WTA Brisbane: Paula Kania przegrała z wielkoszlemową mistrzynią i nie zagra w turnieju głównym

Paula Kania nie zagra w głównej drabince turnieju WTA Premier w Brisbane. W meczu II rundy kwalifikacji Polka przegrała z najwyżej rozstawioną Jarosławą Szwiedową.

Marcin Motyka
Tegoroczny start w Brisbane był dla Pauli Kani debiutem w imprezie rozgrywanej na kortach Queensland Tennis Centre. W piątek, w meczu I rundy kwalifikacji, sosnowiczanka w trzech setach poradziła sobie z Abbie Myers, lecz w pojedynku o finał zmagań eliminacyjnych przeszkodą nie do przejścia okazała się dla niej Jarosława Szwiedowa, deblowa mistrzyni wielkoszlemowych Wimbledonu i US Open sprzed pięciu lat.
Pierwszy set sobotniej konfrontacji obfitował w wiele szans dla obu tenisistek. Skuteczniejsza przy break pointach była moskwianka, od 2008 roku reprezentantka Kazachstanu, i to ona wygrała partię otwarcia 6:4. W drugiej odsłonie rozstawiona z numerem pierwszym w eliminacjach turnieju Brisbane International Szwiedowa ustabilizowała swój serwis, za to wciąż problemy z podaniem miała Kania. Polka w tym secie dwukrotnie oddała własne podanie i tym samym odpadła z dalszej rywalizacji w stolicy stanu Queensland.

22-letnia Kania w ciągu 118 minut gry zaserwowała jednego asa, popełniła sześć podwójnych błędów (Szwiedowa odpowiednio: cztery i trzy), czterokrotnie została przełamana i wykorzystała jednego z dziewięciu break pointów.

W walce o awans do głównej drabinki imprezy w Brisbane Szwiedowa stanie naprzeciw Ukrainki Maryny Zaniewskiej, która pokonała 6:4, 6:1 Jovanę Jaksić z Serbii.

Brisbane International, Brisbane (Australia)