ATP Ad-Dauha: Festiwal świetnych zagrań w meczu Verdasco - Gabaszwili, pewny awans Gasqueta

Richard Gasquet, triumfator turnieju ATP w Ad-Dausze z 2013 roku, pokonał w dwóch setach Pablo Andujara. Do II rundy awansowali również Fernando Verdasco i Ivo Karlović.

Michał Pochopień
Zmagania na centralnym korcie zostały zainaugurowane starciem Simone Bolellego z Benjaminem Beckerem. Z dwójki doświadczonych tenisistów lepszy okazał się 29-letni Włoch, który wygrał 6:3, 7:6(2). W meczu trwającym niecałe 90 minut zawodnik z Półwyspu Apenińskiego posłał dziesięć asów i popełnił jeden podwójny błąd.
W II rundzie przeciwnikiem Bolellego będzie Richard Gasquet, który w poniedziałek okazał się lepszy od Pablo Andujara. Francuz awans do kolejnego etapu turnieju zapewnił sobie po rozegraniu dwóch setów, w ciągu których posłał osiem asów i wygrał 77 proc. piłek rozegranych po trafionym pierwszym podaniu. - To bardzo ważne zwycięstwo dla mnie, gdyż wygrałem tutaj dwa lata temu i później rozegrałem świetny sezon, ukończony w Top 10 - powiedział reprezentant Trójkolorowych.

Niesamowite widowisko zaprezentowali Fernando Verdasco i Tejmuraz Gabaszwili, którzy w ciągu dwóch godzin i 25 minut popisali się wieloma świetnymi zagraniami, a przez cały mecz rozegrali wiele długich wymian, w których obaj dążyli do wyniszczenia przeciwnika. Ostatecznie do 1/8 finału awansował Hiszpan, który w decydującym tie breaku wybronił się z 3-4 i wygrał cztery punkty z rzędu.

W hiszpańsko-rosyjskim pojedynku obaj tenisiści świetnie serwowali - Verdasco posłał osiem asów, a Gabaszwili na swoje konto zapisał 12 punktów bezpośrednio zdobytych własnym podaniu.

W 1/8 finału jest także Ivo Karlović, który w ostatnim meczu dnia na korcie centralnym okazał się lepszy od Lukasa Rosola. Reprezentant Chorwacji posłał 27 asów, nie popełnił ani jednego podwójnego błędu i obronił osiem break pointów.