WTA Brisbane: Awans Any Ivanović, Carla Suarez rywalką Marii Szarapowej

Ana Ivanović pokonała Jarmilę Gajdosovą i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Premier rozgrywanego na kortach twardych w Brisbane.

W ubiegłym sezonie Ana Ivanović sezon rozpoczynała w Auckland, gdzie zdobyła tytuł. Tym razem Serbka zdecydowała się zagrać w Brisbane, gdzie w 2010 roku doszła do półfinału, ale wtedy był to turniej niższej rangi (International). Była liderka rankingu w I rundzie miała wolny los. Na otwarcie sezonu w środę pokonała 6:4, 6:1 Jarmilę Gajdosovą (WTA 70).
W trwającym 83 minuty spotkaniu Ivanović (WTA 7) obroniła siedem break pointów, zaserwowała cztery asy oraz zdobyła 31 z 40 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Przy 4:4 w I secie Serbka obroniła trzy break pointy, a następnie zaliczyła pierwsze w meczu przełamanie. W drugim gemie II partii Australijka utrzymała podanie po ponad 12 minutach gry (Ivanović miała trzy break pointy), ale później do końca nie zdobyła już żadnego gema. Kolejną rywalką byłej liderki rankingu WTA będzie Kaia Kanepi (WTA 52), mistrzyni turnieju w Brisbane z 2012 roku. Estonka w środę wygrała 6:3, 7:6(3) z Madison Brengle (WTA 91), wracając z 2:5 w II secie (w 12. gemie obroniła piłkę setową).

Karolína Plíšková (WTA 23), pogromczyni Wiktorii Azarenki, przegrała 6:4, 3:6, 3:6 z Ałłą Kudriawcewą (WTA 100). W trwającym jedną godzinę i 56 minut spotkaniu Czeszka zdobyła tylko 17 z 37 punktów przy swoim drugim podaniu. Rosjanka do głównej drabinki weszła, po tym jak wycofała się Garbine Muguruza i już jest w ćwierćfinale. O półfinał Kudriawcewa spotka się z Varvarą Lepchenko.

Maria Szarapowa w ćwierćfinale zmierzy się z Carlą Suarez (WTA 17), która pokonała 5:7, 6:3, 6:4 Mirjanę Lucić-Baroni (WTA 60). Rosjanka wygrała dwa z trzech dotychczasowych meczów z Hiszpanką. Chorwatka w środę zaserwowała 10 asów, ale też popełniła dziewięć podwójnych błędów. W trwającym dwie godziny i 26 minut spotkaniu Suárez obroniła siedem z 10 break pointów. W decydującym secie Hiszpanka od 2:4 zdobyła cztery gemy.

Brisbane International, Brisbane (Australia)