WTA Auckland: Woźniacka i Venus w ćwierćfinale, Davis rywalką Urszuli Radwańskiej

Karolina Woźniacka pokonała Taylor Townsend i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Auckland. Swój mecz wygrała również Venus Williams.

Karolina Woźniacka (WTA 8) do Auckland przyjechała po raz drugi. Sześć lat temu osiągnęła ćwierćfinał. W środę pokonała 6:1, 7:6(4) Taylor Townsend (WTA 103) i wyrównała ten rezultat. Po gładko wygranym I secie, Dunka była w opałach, ale uniknęła gry na pełnym dystansie. W II partii wróciła z 2:5, po drodze odpierając trzy piłki setowe. W trwającym 89 minut spotkaniu była liderka rankingu wykorzystała cztery z pięciu break pointów oraz zdobyła 42 z 60 punktów przy swoim pierwszym podaniu.
Kolejną rywalką Woźniackiej będzie Julia Görges (WTA 75), która pokonała 6:3, 7:5 Lucie Hradecką (WTA 153). W II secie Niemka od 2:5 zdobyła pięć gemów. W trwającym 77 minut spotkaniu zaserwowała osiem asów. Będzie to dla niej drugi ćwierćfinał w nowozelandzkiej imprezie. W 2011 roku w półfinale przegrała z Gretą Arn. Görges w przeszłości trzy razy pokonała Woźniacką. Dwa z tych zwycięstw odniosła w 2011 roku (finał w Stuttgarcie, III runda w Madrycie), gdy Dunka była liderką rankingu WTA. W ćwierćfinale jest też Venus Williams (WTA 19), która rok temu osiągnęła w Auckland finał. W środę Amerykanka wygrała 6:4, 6:1 z Kurumi Narą (WTA 45). Kolejną jej rywalką będzie inna finalistka tego turnieju, z 2009 roku, Jelena Wiesnina (WTA 64). Rosjanka pokonała 6:3, 6:1 Anę Konjuh (WTA 99). 28-latka z Soczi wygrała dwa z trzech dotychczasowych meczów z Venus.

Ćwierćfinalistka ubiegłorocznego Wimbledonu Barbora Zahlavova-Strycova (WTA 26) zwyciężyła 6:0, 2:6, 6:4 Marinę Eraković (WTA 76). Czeszka zaserwowała sześć asów i nie popełniła ani jednego podwójnego błędu. Kolejną jej rywalką będzie Coco Vandeweghe (WTA 38), która wygrała 6:1, 6:7(5), 7:5 z Kirsten Flipkens (WTA 49), półfinalistką Wimbledonu 2013. W trwającym dwie godziny i 17 minut spotkaniu Amerykanka posłała 11 asów i wykorzystała sześć z siedmiu break pointów.

O piąty w karierze półfinał w głównym cyklu Urszula Radwańska zagra z Lauren Davis (WTA 54), która pokonała 1:6, 6:4, 6:1 Sloane Stephens (WTA 35). 21-latka z Boca Raton w starciu z bardziej znaną rówieśniczką zapisała na swoje konto siedem kończących uderzeń i dziewięć niewymuszonych błędów. W ćwierćfinale w Auckland zagra po raz drugi. W ubiegłym sezonie w walce o półfinał przegrała z Jamie Hampton. Stephens, półfinalistka Australian Open 2013, w środowym meczu popełniła 19 niewymuszonych błędów przy zaledwie pięciu kończących uderzeniach.

ASB Classic, Auckland (Nowa Zelandia)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
środa, 7 stycznia

II runda gry pojedynczej:

Karolina Woźniacka (Dania, 1) - Taylor Townsend (USA, WC) 6:1, 7:6(4)
Venus Williams (USA, 3) - Kurumi Nara (Japonia) 6:4, 6:1
Barbora Záhlavová-Strýcová (Czechy, 4) - Marina Eraković (Nowa Zelandia) 6:0, 2:6, 6:4
Coco Vandeweghe (USA, 7) - Kirsten Flipkens (Belgia) 6:1, 6:7(7), 7:5
Lauren Davis (USA) - Sloane Stephens (USA, 6) 1:6, 6:4, 6:1
Jelena Wiesnina (Rosja) - Ana Konjuh (Chorwacja) 6:3, 6:1
Julia Görges (Niemcy) - Lucie Hradecká (Czechy, Q) 6:3, 7:5

Czy Urszula Radwańska pokona Lauren Davis w ćwierćfinale turnieju WTA w Auckland?