ATP Ad-Dauha: Tomas Berdych zdeklasował Richarda Gasqueta, Rafael Nadal powalczy o tytuł w deblu

Tomas Berdych nadal ma szansę na wygranie turnieju w Ad-Dausze. W czwartek Czech pokonał Richarda Gasqueta i jest najwyżej rozstawionym z tenisistów pozostałych w katarskiej imprezie.

Michał Pochopień
W ćwierćfinale turnieju w Ad-Dausze los po raz 13. połączył razem Tomasa Berdycha i Richarda Gasqueta. We wcześniejszych meczach o jedno zwycięstwo więcej odniósł reprezentant Francji, jednak po czwartkowej konfrontacji jest remis.
Zaledwie 56 minut wystarczyło Berdychowi do wyeliminowania Gasqueta. W meczu wygranym 6:2, 6:1 Czech posłał pięć asów i popełnił dwa podwójne błędy serwisowe. Tenisista w Ad-Dausze rozstawiony z "trójką" wygrał 26 z 31 punktów rozegranych po trafionym pierwszym podaniu.

Ivan Dodig nie może zaliczyć czwartkowego występu do udanych. W starciu z Andreasem Seppim Chorwat w obu setach prowadził przewagą przełamanie, jednak nie potrafił zachować dostatecznej koncentracji i przy pomocy łatwych błędów roztrwonił prowadzenie i uległ Włochowi w dwóch setach. - Jestem bardzo szczęśliwy, że zagram w półfinale. Dzisiaj było wietrznie, grało się ciężko, ale jestem zadowolony, że awansowałem do półfinału. W starciu z Berdychem dam z siebie wszystko - powiedział Seppi.

Juan Monaco i Rafael Nadal zagrają o tytuł w turnieju deblowym. Duet argentyńsko-hiszpański w półfinale pokonał Serbów - Novaka Djokovicia i Filipa Krajinovicia 7:6(3), 6:1. Finałowymi rywalami Monaco i Nadala będą reprezentanci Austrii - Julian Knowle i Philipp Oswald, którzy w 1/2 finału zwyciężyli z Davidem Marrero i Fernando Verdasco.