ATP Madras: Lopez uległ świetnie dysponowanemu Bedene, udany powrót Garcii-Lopeza

Aljaz Bedene awansował do ćwierćfinału turnieju ATP w Madrasie. W swoim piątym meczu w Indiach, Słoweniec pokonał turniejową "dwójkę" - Feliciano Lopeza.

Michał Pochopień
Zaledwie dwa sety były potrzebne Aljazowi Bedene do wyeliminowania z turnieju rozstawionego z numerem drugim Feliciano Lopeza. Słoweński kwalifikant pokonał pretendenta do tytułu 6:4, 6:4, nie tracąc w trakcie meczu ani jednego własnego gema serwisowego.
Tenisista pochodzący z Lublany w meczu II rundy turnieju w Madrasie posłał siedem asów serwisowych i wygrał 87 proc. akcji rozegranych po trafionym pierwszym podaniu. Bedene ewidentnie wie jak grać w stolicy stanu Tamiland. W trzech występach w Aircel Chennai Open reprezentant Słowenii zawsze dochodził do 1/4 finału, a w 2013 roku zaliczył półfinał.

Kolejnym przeciwnikiem Bedene będzie Guillermo Garcia-Lopez, który w czwartek zaprezentował prawdziwą sinusoidę własnych umiejętności. W pierwszym secie pojedynku z Tatsumą Ito prowadził 5:4 40-0, aby ostatecznie przegrać go po tie-breaku. Następnie Hiszpan rozstawiony z "piątką" poprawił swoją grę i zdeklasował rywala w dwóch kolejnych partiach.

W ćwierćfinale zameldował się także Yen-Hsun Lu, który pokonał Pablo Carreno 6:4, 6:4. W meczu trwającym jedną godzinę i 13 minut, tenisista oznaczony numerem szóstym posłał siedem asów i wygrał 30 z 39 punktów rozegranych po trafionym pierwszym podaniu.

Pewne zwycięstwo nad Peterem Gojowczykiem odniósł Roberto Bautista. Rozstawiony w Madrasie z "trójką" Hiszpan pokonał Niemca 6:3, 6:2 i po raz drugi w karierze awansował do ćwierćfinału tych zawodów.

Aljaž Bedene (Słowenia, Q) - Feliciano López (Hiszpania, 2) 6:4, 6:4

ATP Ad-Dauha: Sfrustrowany Novak Djoković nie obronił się przed kanonadą Ivo Karlovicia