WTA Brisbane: Finał marzeń w Queensland, Maria Szarapowa zagra z Aną Ivanović

Maria Szarapowa pokonała Elinę Switolinę i awansowała do finału turnieju WTA Premier rozgrywanego na kortach twardych w Brisbane.

Maria Szarapowa (WTA 2) w Brisbane, stolicy stanu Queensland, gra po raz drugi. W ubiegłym sezonie w walce o finał przegrała z Sereną Williams. Tym razem Rosjanka powalczy tutaj o tytuł. W piątek w półfinale pokonała 6:1, 6:3 Elinę Switolinę (WTA 28). W trwającym 84 minuty spotkaniu Szarapowa zaserwowała sześć asów oraz zdobyła 17 z 21 punktów przy drugim podaniu rywalki. W II secie Ukrainka obroniła cztery piłki meczowe i z 1:5 zbliżyła się na 3:5, ale Rosjanka mecz zakończyła w złożonym z 14 piłek dziewiątym gemie.
W finale Szarapowa spotka się z Aną Ivanović (WTA 7), która pokonała 7:6(2), 6:4 Varvarę Lepchenko (WTA 34). W I secie Serbka wróciła z 3:5. W II partii zawodniczką goniącą była Amerykanka. Od 1:5 zdobyła trzy gemy, odpierając sześć piłek meczowych. Miała break pointa na 5:5, ale Ivanović go zniwelowała i zakończyła mecz po jednej godzinie i 53 minutach.

Szarapowa w sobotę będzie miała szansę wywalczyć 34. tytuł (bilans finałów 33-22). Ivanović w ubiegłym sezonie na otwarcie sezonu wybrała się do Auckland i święciła tam triumf. W Brisbane dotarła do 23. singlowego finału w głównym cyklu (bilans 15-7).

Szarapowa wygrała dziewięć z 13 dotychczasowych meczów z Ivanović. W ubiegłym sezonie doszło do ich pamiętnej konfrontacji w Cincinnati (z incydentem dotyczącym mierzenia ciśnienia Serbce). Rosjanka przegrała wówczas 2:6, 7:5, 5:7, marnując w III secie dwie piłki meczowe. Ostatnie ich starcie miało miejsce w Pekinie i zdecydowanie lepsza była Szarapowa (6:0, 6:4).

Drugim rok z rzędu w finale w Brisbane zagrają dwie najwyżej rozstawione zawodniczki. W ubiegłym sezonie Serena Williams pokonała Wiktorię Azarenkę.

Brisbane International, Brisbane (Australia)
WTA Premier, kort twardy, pula nagród 1 mln dolarów
piątek, 9 stycznia

półfinał gry pojedynczej:

Maria Szarapowa (Rosja, 1) - Elina Switolina (Ukraina) 6:1, 6:3
Ana Ivanović (Serbia, 2) - Varvara Lepchenko (USA) 7:6(2), 6:4

WTA Auckland: Karolina Woźniacka i Venus Williams zmierzą się w finale

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Która tenisistka zwycięży w finale turnieju WTA w Brisbane?