WTA Hobart: Watson ponownie lepsza od Stephens, powrót Vinci w meczu z Beck

Heather Watson pokonała Sloane Stephens i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Hobart.

W 2013 roku Sloane Stephens doszła w Hobart do półfinału. We wtorek odpadła w II rundzie po porażce 3:6, 1:6 z Heather Watson. Brytyjka podwyższyła na 4-0 bilans spotkań z półfinalistką Australian Open 2013 (3-0 w głównym cyklu, poza tym w 2012 mierzyły się w kwalifikacjach w Estoril).

O wyniku I seta zadecydowało jedyne przełamanie, jakie Watson (WTA 49) uzyskała w ósmym gemie. W II partii trzy razy odebrała ona podanie Stephens (WTA 34). W trwającym 63 minuty spotkaniu Brytyjka zaserwowała pięć asów i zdobyła 25 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz 13 z 20 przy drugim serwisie Amerykanki. Watson obroniła jednego break pointa w gemie otwierającym mecz.
W ćwierćfinale Brytyjka spotka się z Robertą Vinci (WTA 44), która ma za sobą dwa trzysetowe mecze. Najpierw wyeliminowała Olivię Rogowską, a w II rundzie pokonała 3:6, 6:3, 6:3 Annikę Beck (WTA 54). Niemka w spotkaniu tym nie wykorzystała prowadzenia 6:3, 3:0. W ciągu 1,5 godziny gry Włoszka zaserwowała pięć asów oraz wykorzystała siedem z dziewięciu break pointów.

Kurumi Nara (WTA 43) wygrała 7:6(1), 6:4 z Johanną Larsson (WTA 73) po jednej godzinie i 43 minutach gry. W I secie Japonka wróciła ze stanu 0:2, a w II od 2:4 zdobyła cztery gemy.

Na wtorek zaplanowane było jeszcze spotkanie Camili Giorgi z Kaią Kanepi, ale z powodu opadów deszczu przełożone zostało na środę.

Hobart International, Hobart (Australia)