WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Australian Open: Turniej główny nie dla siostry Bernarda Tomicia

W czwartek rozpoczęły się trzystopniowe eliminacje do głównej drabinki singla pań wielkoszlemowego Australian Open 2015. Porażki w I rundzie doznała siostra Bernarda Tomicia, Sara.
Rafał Smoliński
Rafał Smoliński

16-letnia Sara Tomic spotkała się z Jekateriną Byczkową i po trzysetowej walce przegrała 4:6, 7:6(4), 1:6. Rosjanka o miejsce w finale eliminacji powalczy w piątek z oznaczoną numerem piątym Brazylijką Telianą Pereirą, która zwyciężyła w czwartek Bułgarkę Elicę Kostową 3:6, 6:4, 6:2.


Z 12 najwyżej rozstawionych zawodniczek turnieju eliminacyjnego do II rundy nie awansowały cztery panie. Odpadła oznaczona "trójką" Lourdes Dominguez, która przegrała z Alexą Glatch. Przegrały również Danka Kovinić, Patricia Mayr-Achleitner oraz Luksika Kumkhum, która w zeszłym roku wyrzuciła z zawodów Petrę Kvitovą.

Problemy z awansem do II rundy kwalifikacji miała Shahar Peer. Rozstawiona z "dziewiątką" Izraelka powróciła ze stanu 0-1 w setach i pokonała utalentowaną Kanadyjkę Francoise Abandę 3:6, 7:5, 6:3. Na drodze Peer do finałowej fazy eliminacji stanie w piątek Anastazja Rodionowa, która uporała się z Mariną Mielnikową.

Australian Open, Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 40 mln dolarów australijskich

II runda eliminacji gry pojedynczej kobiet:

piątek, 16 stycznia

Denisa Allertová (Czechy, 1) - Andrea Hlaváčková (Czechy)
Kateryna Bondarenko (Ukraina) - Laura Siegemund (Niemcy, 22)

Misaki Doi (Japonia, 2) - Olga Goworcowa (Białoruś)
Alberta Brianti (Włochy) - Stéphanie Foretz (Francja)

Alexa Glatch (USA) - Jessica Moore (Australia, WC)
Eri Hozumi (Japonia) - Renata Voráčová (Czechy)

Virginie Razzano (Francja) - Tatjana Maria (Niemcy)
Viktorija Golubić (Szwajcaria) - Çağla Büyükakçay (Turcja, 13)

Teliana Pereira (Brazylia, 5) - Jekaterina Byczkowa (Rosja)
Aleksandra Panowa (Rosja) - Sesil Karatanczewa (Bułgaria)

Julia Putincewa (Kazachstan, 6) - Yi-Fan Xu (Chiny)
Julia Bejgelzimer (Ukraina) - Lucie Hradecká (Czechy)

Yafan Wang (Chiny) - Julia Glushko (Izrael)
Ons Jabeur (Tunezja) - Junri Namigata (Japonia)

Andreea Mitu (Rumunia, 8) - Hiroko Kuwata (Japonia)
Urszula Radwańska (Polska) - Paula Ormaechea (Argentyna, 16)

Shahar Peer (Izrael, 9) - Anastazja Rodionowa (Australia)
Louisa Chirico (USA) - Richel Hogenkamp (Holandia, 23)

Jewgienija Rodina (Rosja, 10) - Anett Kontaveit (Estonia)
Kristína Kučová (Słowacja) - Maryna Zaniewska (Ukraina, 14)

Misa Eguchi (Japonia, 11) - Katarzyna Piter (Polska)
Akgul Amanmuradowa (Uzbekistan) - Anna Tatiszwili (USA, 24)

Fangzhou Liu (Chiny) - Barbora Krejčíková (Czechy)
Petra Martić (Chorwacja) - Elizawieta Kuliczkowa (Rosja)

I runda eliminacji gry pojedynczej kobiet:

czwartek, 15 stycznia

Denisa Allertová (Czechy, 1) - Ysaline Bonaventure (Belgia) 6:3, 7:5
Andrea Hlaváčková (Czechy) - Miharu Imanishi (Japonia) 6:3, 6:4
Kateryna Bondarenko (Ukraina) - Kimberly Birrell (Australia, WC) 6:2, 4:6, 6:2
Laura Siegemund (Niemcy, 22) - Stephanie Vogt (Liechtenstein) 6:4, 7:6(6)

Misaki Doi (Japonia, 2) - Mathilde Johansson (Francja) 2:6, 6:3, 6:2
Olga Goworcowa (Białoruś) - Risa Ozaki (Japonia) 6:1, 6:0
Alberta Brianti (Włochy) - Aliaksandra Sasnowicz (Białoruś) 6:3, 2:6, 6:0
Stéphanie Foretz (Francja) - Mariana Duque-Marino (Kolumbia, 18) 4:6, 7:5, 6:2

Alexa Glatch (USA) - Lourdes Dominguez (Hiszpania, 3) 6:1, 3:6, 6:4
Jessica Moore (Australia, WC) - Fiona Ferro (Francja, WC) 1:6, 7:5, 6:2
Eri Hozumi (Japonia) - Su-Wei Hsieh (Tajwan) 0:6, 7:6(4), 6:4
Renata Voráčová (Czechy) - Lin Zhu (Chiny, 17) 5:7, 7:6(5), 6:2

Virginie Razzano (Francja) - Danka Kovinić (Czarnogóra, 4) 6:0, 6:4
Tatjana Maria (Niemcy) - Gioia Barbieri (Włochy) 6:1, 1:6, 6:1
Viktorija Golubić (Szwajcaria) - Olivia Tjandramulia (Australia, WC) 6:4, 4:6, 6:3
Çağla Büyükakçay (Turcja, 13) - Nigina Abduraimowa (Uzbekistan) 6:2, 6:2

Teliana Pereira (Brazylia, 5) - Elica Kostowa (Bułgaria) 3:6, 6:4, 6:2
Jekaterina Byczkowa (Rosja) - Sara Tomic (Australia, WC) 6:4, 6:7(4), 6:1
Aleksandra Panowa (Rosja) - Ling Zhang (Hongkong) 6:3, 6:2
Sesil Karatanczewa (Bułgaria) - Magda Linette (Polska, 20) 6:2, 6:2

Julia Putincewa (Kazachstan, 6) - Julia Boserup (USA) 6:1, 7:6(4)
Yi-Fan Xu (Chiny) - Maria Irigoyen (Argentyna) 6:7(2), 6:2, 6:3
Julia Bejgelzimer (Ukraina) - Gabriela Dabrowski (Kanada) 6:3, 6:4
Lucie Hradecká (Czechy) - Jovana Jakšić (Serbia, 15) 6:3, 6:3

Yafan Wang (Chiny) - Luksika Kumkhum (Tajlandia, 7) 2:6, 7:6(5), 6:2
Julia Glushko (Izrael) - Patricia Maria Tig (Rumunia) 7:6(6), 7:5
Ons Jabeur (Tunezja) - Naiktha Bains (Austraia, WC) 6:2, 6:1
Junri Namigata (Japonia) - Kristýna Plíšková (Czechy, 19) 6:7(3), 7:5, 6:3

Andreea Mitu (Rumunia, 8) - Claire Feuerstein (Francja) 6:4, 3:6, 10:8
Hiroko Kuwata (Japonia) - Anastazja Wasiliewa (Ukraina) 1:6, 7:5, 6:3
Urszula Radwańska (Polska) - Naomi Broady (Wielka Brytania) 6:4, 6:3
Paula Ormaechea (Argentyna, 16) - Mandy Minella (Luksemburgu) 6:3, 6:3

Shahar Peer (Izrael, 9) - Francoise Abanda (Kanada) 3:6, 7:5, 6:3
Anastazja Rodionowa (Australia) - Marina Mielnikowa (Rosja) 6:2, 6:7(5), 6:3
Louisa Chirico (USA) - Maddison Inglis (Australia, WC) 7:5, 7:5
Richel Hogenkamp (Holandia, 23) - Shuko Aoyama (Japonia) 7:5, 5:7, 6:3

Jewgienija Rodina (Rosja, 10) - Priscilla Hon (Australia, WC) 7:6(6), 6:2
Anett Kontaveit (Estonia) - Paula Kania (Polska) 6:2, 6:1
Kristína Kučová (Słowacja) - Yung-Jan Chan (Tajwan) 6:4, 2:6, 6:4
Maryna Zaniewska (Ukraina, 14) - Kai-Lin Zhang (Chiny) 3:6, 6:3, 6:2

Misa Eguchi (Japonia, 11) - Veronica Cepede Royg (Paragwaj) 6:4, 6:3
Katarzyna Piter (Polska) - Ludmiła Kiczenok (Ukraina) 7:5, 6:3
Akgul Amanmuradowa (Uzbekistan) - Nadia Kiczenok (Ukraina) 6:3, 6:7(2), 7:5
Anna Tatiszwili (USA, 24) - Johanna Konta (Wielka Brytania) 6:4, 7:5

Fangzhou Liu (Chiny) - Patricia Mayr-Achleitner (Austria, 12) 6:4, 6:3
Barbora Krejčíková (Czechy) - Bianca Botto (Peru) 6:0, 6:0
Petra Martić (Chorwacja) - Ana Bogdan (Rumunia) 6:2, 6:3
Elizawieta Kuliczkowa (Rosja) - Sharon Fichman (Kanada, 21) 6:4, 6:1

Australian Open: Poznanianka znów lepsza od Ludmiły Kiczenok, tym razem Katarzyna Piter

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×